Lázna hodlá znovu uvěznit Jiřího Fialu!

1. únor 2014 | 21.54 |

Lázna hodlá znovu uvěznit Jiřího Fialu!

Pavel Havlíček

Ing. Jiřího Fialu, novodobého politického vězně, jsme vám už minule představili - viz článek 

ceskawcela.pise.cz/132-historie-se-opakuje.html

V těchto dnech obdržel tento statečný bojovník za demokracii a lidská práva příkaz k nastoupení výkonu nepodmíněného trestu do věznice Praha - Ruzyně.

Jenže tento dokument má několik závažných nedostatků.

Hlavním je, že pod ním není podepsán ten, kdo jej vydal, tedy soudce JUDr. Ondřej Lázna, jak přikazuje § 321 trestního zákoníku, nýbrž jakási "vyšší soudní úřednice Olga Dvořáčková".

Ing. Jiří Fiala byl JUDr. Láznou, soudcem OS pro Prahu 10, odsouzen k nepodmíněnému trestu v trvání 7 měsíců nepodmíněně za údajné "napadení justiční stráže", které se ovšem nikdy neuskutečnilo, naopak on sám jí byl bezdůvodně a brutálně napaden.

Dalším nedostatkem je, že do výše trestu nebylo započítáno 5 měsíců, které si Ing. Fiala nevinně odseděl ve věznici v Novém Sedle.

A k tomu navíc ještě dodnes, po dvou letech, nedošlo k vyplacení odškodnění za jeden a půl měsíce jeho předchozí neoprávněné vazby.

Na hlavní důkaz obhajoby, videozáznam, vylučující vinu odsouzeného, nebyl brán vůbec zřetel, a obhajobou byly rovněž zpochybněny výpovědi svědků strany žalující a soudních znalců. Žádné její námitky však nebyly předsedou senátu připuštěny.

Tato a četná další pochybení JUDr. Lázny, a to nejen v tomto procesu, měla za následek to, že s ním v červnu a v říjnu loňského roku proběhla dvě kárná řízení na popud předsedkyně Nejvyššího soudu v Brně JUDr. Ivy Brožové, která pro něj navrhovala podle 88 1d) Zákona č. 6 z r. 2002 odvolání z funkce soudce.

Přesto celá věc zůstala za vydatné pomoci předsedy kárného senátu doc. JUDR. Šimíčka a obhájce JUDr. Zelenky, úkolovaných zřejmě soudcem Vrchního soudu v Praze JUDr. Sváčkem, pro něj bez trestu, a může tedy ve své funkci zůstat i nadále.

Dokud budou JUDr. Lázna a jemu podobní soudci nadále vykonávat svou profesi, stává se u nás zákon a právo pouze nástrojem moci proti slušným a poctivým lidem, hájícím pravdu a demokracii.

Další informace o vývoji této kauzy sledujte na stránkách  www.k213.cz/

Lázna+Zelenka

JUDr. Lázna (vpředu) se svým obhájcem JUDr. Zelenkou na kárném senátu

v Brně dne 3. října 2013 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.67 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Lázna hodlá znovu uvěznit Jiřího Fialu! pavel 30. 01. 2014 - 22:32
RE(2x): Lázna hodlá znovu uvěznit Jiřího Fialu! ceskawcela 31. 01. 2014 - 11:18