Článek Pravdě a lásce je třeba pomoci

Vložit nový komentář

Přihlášení
jméno:heslo:ze serveru:
vaše jméno:
vaše www: http://*
opište kód:

Pozn.: označená pole nejsou povinná. Odkaz na www bude zobrazen pod Vašim komentářem, pokud se jedná o odkaz na blog.

Komentáře k článku: Pravdě a lásce je třeba pomoci

06. 10. 2016 - 21:16

jezevec-mrzout: Zcela nesporně ze svého úhlu pohledu tak amíci učinili po právu. Václav Havel byl až fanatický stoupenec tzv. euroatlantických hodnot, vynálezce nádherného pojmu „humanitární“ bombardování při kobercových náletech letadel USA v Jugoslávii, připravený vždy přitakat i největším a neověřeným zlotřilostem.

Jako memento z posledních dnů jeho působení působí absolutně protiústavní podpis souhlasu s vojenskou agresí v Iráku, tou agresí, která dala vzniknout Islámskému státu a dalším navazujícím džihádistickým teroristickým organizacím. Díky tomuto podpisu, bez souhlasu vlády a Parlamentu byla Česká republika začleněna mezi tzv. koalici ochotných, která bez mandátu Rady bezpečnosti, tedy mezinárodně protiprávně a hlavně s vylhaným důvodem existence údajných zbraní hromadného ničení ve skrytých prostorách Hussajnova režimu zahájila agresivní válku.

I díky Havlovi, jehož jméno u Američanů, jak známo hodně znamenalo, tato skrz naskrz imperialistická válka vypukla a začal proces rozpadu Blízkého i Středního Východu, který se momentálně v jednom svém proudu promítá i do bojů v Sýrii.

To, co učinil tehdy Václav Havel bylo z hlediska vnitrostátního velezradou a z hlediska mezinárodněprávního válečným zločinem.

Samozřejmě, že generace politiků Bushe či Clintona Havla milovali. Posvětil jim každou nepravost, každý zločin.

V České republice jistě má své stoupence, jsou to lidé tvořící čím dál tím oslabující menšinu, lidé, kteří vyznávají jeho lásku a pravdu, které ovšem nesly smrt.

Asi bych nepsal těchto pár řádek, kdyby zase nepropukly orgie havlovských chvalozpěvů v souvislosti s jeho narozeninami.

Absolutně necítím potřebu dramaticky s jeho stoupenci polemizovat.

Jen je dobré říci i cosi jiného.

Konstatuji, že pro odcházející generaci vraždících politiků USA a 20% našich havlistů, pravdoláskařů či kavárny je Havel obdivuhodný, ale pro Srby je vrahem a pro minimálně 60 % Čechů, Moravanů a Slezanů už jen spíše v nejlepším případě nepříjemnou vzpomínkou…

---
jezevec-mrzout.pise.cz