Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 4

21. červen 2015 | 22.49 |

 NORMALIZACE NA NEJVYŠŠÍM SOUDĚ V PLNÉM PROUDU


O pouhých pět měsíců přežil ve své funkci tiskový mluvčí Nejvyššího soudu svou někdejší šéfku a bývalou předsedkyni NS Ivu Brožovou. Dalo se to čekat. Petr Knötig bezesporu patřil k té slušnější a společnosti vstřícnější tvář ukazující části nejvyššího justičního orgánu, která ještě nezapomněla, že justice je tu od toho, aby sloužila společnosti, a ne obráceně.

Jeho funkce tiskového mluvčí zahrnovala i řadu organizačních, dokumentačních a reprezentativních činností, zejména při četných konferencích pořádaných Nejvyšším soudem jak pro justiční, tak i pro širší veřejnost včetně nejvyšších ústavních činitelů, politiků a institucí. Petr Knötig tyto činnosti zvládal bravurně, dlouholetá praxe byla bezesporu znát. Pracoval nejen - jak justice ráda používá - "vysoce profesionálně", ale i s potřebnou noblesou a slušností. Adekvátní náhradu za něj budou těžko hledat - ale vlastně taky: Proč, že?!

Jakýpak tiskový mluvčí na znormalizovaném soudu, vráceném na počátek 70. let, a tedy vrženém o 40 let zpět?!! Tiskoví mluvčí mívají smysl a opodstatnění v demokratických státních institucích, které produkují aspoň nějaké vlastní názory a postoje - a ne v nehybných totalitních balvanech, jejichž "postoje" jsou předem jasné a předem dány - a také málokoho zajímají.

Zdůvodnění odvolání tiskového mluvčí je ještě směšnější nežli zdůvodnění změn na postu Ivy Brožové. Prý "dlouhodobá nespokojenost předsedy soudu". Rozuměj: Dlouhodobá nespokojenost předsedy soudu s tím, že tam ještě neupíchnul někoho ze svých protekčních známých či jejich k ničemu se nehodících dětiček.

Údajný komentář Petra Knötiga k tomu, že se cikáňata koupají v nově zrestaurované brněnské kašně, přičemž je označil za cikorky, zavání snahou být za každou cenu papežštější než papež - a připomíná např. Revoluční gardy, terorizující bezbranné německé civilní obyvatelstvo, přičemž personální obsazení těchto gard představovalo především kolaboranty a konfidenty gestapa snažící se nahnat neexistující zásluhy z války terorem nevinných. V tomto ohledu totiž platí jednoznačná příčinná souvislost:

Je-li někdo okatě (a trapně) aktivní na poli lidských práv - zejména na tom, kde je nikdo neporušuje (viz aktivity ProFemu, Helsinského výboru, Ligy lidských práv apod.) - zcela jistě za tuto servilitu očekává beztrestnost někde jinde. Viz např. bývalý náměstek MSP František Korbel, v ProFemu denně pečený vařený, který současně nabízel "služby" své právní kanceláře obětem justiční zvůle s tím, že pokud je využijí a odsouhlasí domluvenou "provizi", on za to zajistí, aby MSP bez problémů částku odškodného - často neskutečně vysokou - odsouhlasilo (a to i bez soudu) a promptně proplatilo.

Jedno je jisté: Po jmenování eroticky žádoucí Lindy (vlastním jménem Kateřina Valachová) na post ministryně školství je odvolání Petra Knötiga druhou špatnou zprávou uplynulého týdne. Znamená to, že bolševicko-estébácká "normalizace" veřejného života i státního sektoru značně pokročila - a nabrala na obrátkách.

A to v podání lidí, ve srovnání se kterými budeme brzy na mafiány z ODS ještě vzpomínat jako na éru sice úpadkovou, ale přeci jen v jistém ohledu nadějnou. Zatímco poslední - normalizační - změny zabíjí už i to poslední a nejcennější:

Totiž naději. Naději na slušnou evropskou budoucnost.V Kynšperku, dne 13. června 2015                                            Ing. Jiří Fiala

Petr Knötig 1

Ing. Petr Knötig, tiskový mluvčí Nejvyššího soudu ČR

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3.13 (8x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 4 k.vlk 21. 06. 2015 - 22:46
RE: Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 4 saxana 26. 06. 2015 - 13:45
RE: Ing. Jiří Fiala - Dopisy z vězení 4 saxana 26. 06. 2015 - 13:46