Tak dlouho se leští křišťál, až se lustr utrhne

28. duben 2014 | 13.33 |

Zpráva z médií - Novinky.cz

27. dubna 2014

www.novinky.cz/domaci/334705-gross-prijal-krista-a-v-televizi-se-omlouval-vsem-ktere-zklamal.html

Tak dlouho se leští křišťál, až se lustr utrhne

Pavel Havlíček

Tak Stáníček se nám dal na pokání, a dokonce prý přijal Krista. Jenže ono je to všechno malinko jinak.

Prostě už nevydržel tu tíhu svědomí a přiznal se k tomu, že původ jeho peněz nebyl tak "křišťálově čistý, že už křištálovější čistý být nemůže", jak to doslova náš milý Stáníček formuloval, protože nejen čeština je jeho Achillovou patou.

Jenže my známe jiný příměr - a sice, že "kde blb, tam nebezpečno".  A jestliže tento systém umožní člověku, který v životě řídil jen lokomotivu, aby hned vzápětí řídil vládu, pak to nemůže nikdy dobře dopadnout.

V  civilizované zemi přece není možné, aby premiérem byl někdo, kdo nedokáže ani vytvořit druhý stupeň přídavného jména.

A stejně tak není možné, aby ve vrcholné funkci byl člověk, který je na tak nízké morální úrovni, že se nestydí napřed se nekalým způsobem obohatit, a po dlouhých letech se pak snažit zbavit se odpovědnosti za své morální selhání.

A ono to tak dopadne vždycky, když se blb snaží prosadit na úkor ostatních občanů, a hojí si tím své komplexy méněcennosti. Je hezké, že se nám Stáníček kaje, ale jsou prostě věci, které nelze nikdy ospravedlnit. A tím je to, že se dopustil porušení vyššího principu mravního, který by měl pro slušné lidi být zcela nadřazen všemu jejich počínání. Jenže pro něj a pro mnoho dalších podvodníků jeho formátu neplatí žádné zákony, natož pak ten Boží. A proto jim nikdy nebude odpuštěno.

Podobné neznabohy jsme tady totiž už jednou měli. Tenkrát se také dostali k moci lidé na té nejnižší duševní i mravní úrovni, kteří byli nejen zrádci a podvodníky, ale dokonce se neštítili ani vražd nevinných lidí. A jak to dopadlo s těmi, jimž vládli, je nám už známo, stejně jako to, že současná vláda je složena z ještě daleko horších zločinců, než jakými byli oni.

Pouze člověk nízkého původu je schopen nízkých činů. A pouze ten, kdo je na vyšší morální a intelektuální úrovni, je schopen posoudit, co si může a co si nesmí dovolit.

Umožnit lidem tak ubohých duševních i morálních kvalit, aby se dostali do vrcholné funkce ve státě, to je doslova zločin proti lidskosti.

A stejným zločinem je vytvořit takový mafiánský stát, jako se to podařilo této spodině společnosti, která se u nás už podruhé ujmula vlády.

Není všechno zlato, co se třpytí.

Jestliže se někdo jmenuje Gross, ještě neznamená, že je velký. A takových obřích lustrů, jakým byl on, visí dnes na stropě tohoto honosného sálu desítky.

Ale ani tento strop nemá neomezenou únosnost, a není možné jej neustále zatěžovat dalšími a dalšími těžkými břemeny.

Jednou prostě váha těchto obřích lustrů dosáhne kritického bodu, a strop se zřítí. A až se rozbijí na tisíce střepů, ukáže se, že nebyly z křišťálu, ale pouze z obyčejného skla podřadné kvality.

Teď jde jen o to, abychom se my v té kritické chvíli nenacházeli pod nimi.

Myslím si totiž, že nevinných obětí jejich zločinů už bylo dost.

Gross 2

ceskawcela.pise.cz/62-tri-pranicka-mazlicka-stanicka.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší