Potřebujeme vůdce, jemuž plně důvěřujeme

19. březen 2014 | 17.18 |

Potřebujeme vůdce, jemuž plně důvěřujeme

Pavel Havlíček

Před pár dny, 8. března 2014, zveřejnila paní Věra Řezníčková z Koordinačního centra Holešovské výzvy tento dopis ministryni spravedlnosti prof. JUDr. Heleně Válkové, CSc. a prezidentu republiky Miloši Zemanovi:

www.narodni-listy.cz/dopis-ministryni-pani-valkove/

S obsahem tohoto dopisu bude jistě převážná většina našich slušných občanů souhlasit.

Pokud ovšem pomineme četné gramatické a stylistické chyby, které bohužel v textu najdeme, a samotnou osobu, která jej sepsala. Nejen dopis, ale i ten, kdo jej píše, musí mít totiž v tomto případě jistou úroveň.

Protože pokud se někdo obrací na vládu jménem lidu, měl by to být někdo, kdo má jeho respekt a úctu. Nemůže to být jen pouhý mluvka, který vede plané řeči a mlátí prázdnou slámu. Musí to být někdo, kdo už v životě něco dokázal, a proto jej lidé uznávají.

A takových lidí je dnes mezi námi bohužel zatraceně málo.

Takový člověk si musí svou pozici vydobýt nejen slovy, ale hlavně činy. Holešovská výzva právě na toto doplatila, ačkoliv měla šanci a po jistou dobu i podporu mnoha našich lidí. Za celou dobu své existence se však nedobrala žádného viditelného úspěchu, protože neměla v čele skutečnou osobnost. V důsledku toho se v ní časem vyskytly různé spory a nesváry, které zavinily totální ztrátu jejího počátečního věhlasu. Slávek Popelka bohužel nikdy nebyl a nebude tím kýženým vůdcem, který je schopen se postavit do našeho čela a vést náš boj proti všemu šlendriánu, jímž naše společnost oplývá.

Na paní ministryni spravedlnosti se nedávno obrátil i předseda o.s. K 213 Ing. Jiří Fiala. A to je člověk, který jde tvrdě a nekompromisně za svým cílem, nastolit v této společnosti konečně spravedlivý řád. Nikdy svůj boj nevzdá, a jak víme, dokonce neváhá pro naše konečné vítězství riskovat i své zdraví a život. Je to člověk, jemuž jsme vždy ochotni pomáhat až do úmoru, protože věříme, že spolu s ním to dokážeme. Víme totiž, že nesleduje své vlastní sobecké cíle, ale jedná ve prospěch nás všech, a usiluje o vítězství pravdy a spravedlnosti nad lží a bezprávím. Věříme, že jeho osobnost už má i u paní ministryně spravedlnosti JUDr. Heleny Válkové takové jméno, že se bude snažit podpořit jeho i všechny slušné občany v jejich spravedlivých požadavcích.

Zatímco ona nám svým snaživým a chápajícím přístupem a vstřícností dává jistou naději, že naše požadavky budou vyslyšeny, u pana prezidenta je to s jeho vstřícností vůči nám mnohem horší. Podle toho, jakým alibistickým způsobem se dosud postavil k otázce amnestie a četným dalším palčivým problémům naší společnosti, se zdá, že ho její kritický právní a morální stav, stejně jako těžké životní problémy našich občanů, vůbec nezajímají.

Potřebujeme vůdce, jemuž plně důvěřujeme, a Ing. Jiří Fiala takovým člověkem určitě je, a proto má naši úctu a podporu. Je tím pravým typem neohroženého bojovníka za spravedlnost - přesně takovým, jakého dnes naše neradostná situace vyžaduje.

Spravedlnost a lidská práva jsou totiž základním pilířem demokracie, a stát, který v této oblasti totálně selhává, se skutečně demokratickým nazývat nikdy nemůže.

Každopádně s radostí kvitujeme záslužné činy všech statečných lidí s nadějí, že nakonec přinutí naše čelné představitele k takovým opatřením, aby se náš stát konečně uzdravil.

Protože - nebude-li včas léčen - pak tento těžce nemocný pacient na svou smrtelnou chorobu velmi brzy zemře.

demonstrace 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 3 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Potřebujeme vůdce, jemuž plně důvěřujeme věra Řezníčková 30. 04. 2014 - 02:15
RE(2x): Potřebujeme vůdce, jemuž plně důvěřujeme pavel havlíček 30. 04. 2014 - 09:36