Už trafikanti jedou!

15. únor 2014 | 08.29 |

Zpráva z médií - Parlamentní listy.cz

13. února 2014

Marek Benda a další sdělili, jak teď žije Petr Nečas. Není to nic příjemného

Jako zatrpklého a ukřivděného popisuje MF DNES bývalého premiéra Petra Nečase. Ten se prý přestal stýkat i se svými někdejšími blízkými spolupracovníky a velmi těžce nese svůj politický osud, nyní ještě "zostřený" obviněním z podplácení. Zejména jej prý trápí chování vyšetřovatelů i médií k jeho manželce Janě.

Devětačtyřicetiletý Nečas je prý i osm měsíců od zásahu velmi ukřivděný, dokonce prý jeho chování přešlo v zatrpklost. Přestal se úplně stýkat s lidmi, se kterými roky pracoval, a to včetně nejbližších spolupracovníků.

"Já se s ním vůbec nevídám, přerušil vazby," říká Tomáš Vrbík. Nečasův někdejší poradce prý svého šéfa potkal pouze jednou, a to vyloženě náhodou v pražské restauraci. "Nabídl jsem mu pomoc, ale odmítl," prozrazuje exporadce. Nečas se prý nestýká ani s Jiřím Sezemským, který byl přitom jeho nejbližším spolupracovníkem dlouhé roky.

O moc lépe na tom nejsou ani Nečasovi bývalí kolegové z ODS, včetně těch, kteří mu v době premiérování bývali nejloajálnější. Zbyněk Stanjura, kterého Nečas udělal předsedou poslaneckého klubu a posléze ministrem dopravy, jej prý vídá jen občas.

"Mám z něj dva pocity. Ten základní je jakási úleva, že už není tou veřejností ostře sledovanou osobou," říká poslanec ODS. "Druhý pocit je křivda, protože mu přijde velmi nefér ten tragický způsob, jakým zničehonic skončila jeho politická kariéra," prozrazuje. Podle něj je každý politik připraven na svůj konec po volebním neúspěchu, tento způsob odchodu však prý expremiér vnímá jako velkou nespravedlnost.

Podobný dojem má i další poslanec ODS, který měl k Nečasovi blízko, Marek Benda. "Petr se cítí přirozeně zatrpklý," říká. "Není naštvaný na ODS, ani jiné politické strany, ale na žalobce Ištvana a policistu Šlachtu," prozrazuje dále.

Podle obou poslanců Nečas vnímá křivdu o to intenzivněji, že situaci vnímá tak, že právě on vyšetřovacím orgánům "rozvázal ruce", dal nezávislost a volnost k vyšetřování, a oni jej za to podrazili. Navíc kvůli něčemu, co politici na všech úrovních dělají běžně- jen nemají tu smůlu, že je přitom odposlouchává policie.

V hovorech se svými blízkými proto prý Nečas neřekne policistovi Šlachtovi a žalobci Ištvanovi jinak, než "prokurátoři", nebo "sociopati s IQ pod úrovní automatické pračky".

Ať prý Nečas hovoří s kýmkoliv, existuje nepřekročitelné tabu- a to jeho novomanželka Jana, dříve šéfka premiérova sekretariátu, která byla po červnové Šlachtově razii měsíc držena ve vazbě.

Proto prý Nečas žije s pocitem, že právě jeho ženě bylo ublíženo nejvíce. Podle některých to vnímá tak, že ve vazbě skončila místo něj, a proto ji to musí odčinit. Proto odmítá komunikovat s většinou médií, kterým vyčítá, že se vůči jeho ženě zachovala bulvárně, když rozpitvávala jejich pracovně- osobní vztah. O věci se veřejně rozmluvil jen v rozhovoru pro magazín Reflex, kde uvedl, že dramatická nespravedlnost vůči jeho ženě jej "absolutně trápí". Hovořil také o "mediálním lynči" a "novodobě hilsneriádě".

___________________________

Už trafikanti jedou!

Pavel Havlíček

O našich trafikantech jsme psali docela nedávno:

ceskawcela.pise.cz/122-trafikanti-nemohli-bejt-hejtmani.html

A vida, už jsou tu znova!

Kdyby dnes žili Voskovec s Werichem, a byla by u nás svoboda, určitě by zněla ze všech reproduktorů jejich písnička, v níž by stačilo vyměnit jedno jediné slovo, a byla by znovu aktuální:

Už trafikanti jedou,

už trafikanti jdou,

hlavu maj ve smutku,

a strach jim kouká z očí,

už je to na beton,

všechno se otočí...

Trafikanti, provinivší se tím, že přijali úplatek od cirkusového klauna, jsou sice zase na svobodě, ale vrchnímu trafikantu, který jim jej dal, hrozí nyní kriminál.

Jedna ze známých artistických skupin - ODS (Opruzové, Debilové, Spratci) odchází na smetiště dějin i se svým otřesným předsedou Petrem Jeližem, slušnější polovinou klaunského dua Jeliž - Vyliž. K jeho smutnému nucenému odchodu ze scény se navíc přidaly ještě rodinné problémy, když mu zabásli kmotra Rittiga. Jeho sprostější kolega zatím zůstává se skupinou HOP - TROP v manéži cirkusu Nagy, ale jeho zklamání z rozchodu se svým parťákem i ze špatné sezóny se zvolna podepisuje na jeho psychické kondici, a vůčihledě chátrá. Občas dokonce u něho dochází k výlevům nekontrolovaného vzteku. Je vidět, že byl zvyklý na plné cirkusové šapitó a salvy smíchu, které se svým věrným souputníkem sklízel, a těžce nyní snáší krutou samotu.

Tihle političtí artisté byli největším propadákem loňské cirkusové sezóny. Ale zdaleka největším propadlíkem je její člen, Obzvláště Debilní Spratek Marek Prebenda. Ten už byl skoro na odpis, ale ze záhadného důvodu vídáme tohoto neumělce v cirkusovém programu i nadále.

V pořadu "Události, komentáře" na ČT 24 jsme ho mohli sledovat jako vystrašeného repetenta, jak se svou zvláštní plzeňskou hatmatilkou, zvanou "kalobémština", jejíž názvuky byly jasně patrné, se pokouší složit zkoušku z občanského práva u své paní profesorky JUDr. Heleny Válkové.

Všechna čest její trpělivosti, s níž přihlížela jeho zoufalé snaze uspět při opravné zkoušce, na níž se zjevně příliš nepřipravoval. A to proto, že byl doposud zvyklý, že ty jeho žvásty mu každý zbaštil, a najednou se po něm chce, aby taky něco uměl!

Dostal otázku "Trafiky a trafikanti". Místo precizní odpovědi však předvedl politickou eskamotáž, před níž by zbledlo i Rudé Právo. Paní profesorku tím nijak neoslnil, ta byla spíše blízka mdlobám, když viděla, jakého právního analfabeta má před sebou. Dokonce i přizvaný expert, ústavní právník JUDr. Aleš Gerloch konstatoval, že jeho blbost je taková, že převyšuje i tatranský štít podobného jména.

Na našem mudrcovi bylo vidět, že plzeňská fakulta, kterou prolétl rychlostí větru, nestačí ani ke vzbuzení iluze právníka, a tak bude muset před porotou absolvovat další reparát.

Tento záznam z jeho zkoušky určitě stojí za zhlédnutí. Já jsem se při něm mohl umlátit smíchy.

(Čas 13.29 – 39.00 min.)

www.ceskatelevize.cz/porady/1096898594-udalosti-komentare/214411000370212/video/

Marek Benda 1

Marek Prebenda zkoušku z občanského práva nesložil, přestože mu napovídal "přítel na telefonu"

Jeliž 1

Vysloužilý klaun Jeliž z cirkusu Nagy poskytuje České televizi jeden ze svých posledních rozhovorů

dal - vzal

A takto zřejmě brzy  skončíme my, kteří jsme o této aféře psali

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře