...a nejhorší ze všeho jsou trpaslíci!

7. září 2013 | 16.05 |

...a nejhorší ze všeho jsou trpaslíci!

Pavel Havlíček

Nechcete někdo sádrového pidimužíka do zahrady?

Jeden by tady byl k mání, ale pochybuji, že by se mu líbilo jen tak stát, čumět a nic nedělat.

Tenhle trpaslík je totiž živý, dokonce až příliš. Umí se zatraceně otáčet, a proto se dokonce nacpal do politiky, kde si přišel, jak vidno, k slušnému majetku. Kde na to vzal, je záhadou, protože cirkusáci si většinou nežijí na vysoké noze, a také diváci dnes jaksi nemají peníze na vstupné, takže návštěvnost představení je tragicky nízká.

On totiž se svým kolegou Julínkem kdysi vytvořili proslulou klaunskou dvojici, která vystupovala v cirkuse Kikina. Dařilo se jim osobně velice dobře, zato státní zdravotnictví za poměrně krátkou dobu jejich angažmá utrpělo škody, z nichž se už asi nikdy nevzpamatuje. Kdysi byla tato důležitá oblast naší chloubou, kterou nám záviděl celý svět. Tito dva klauni, vypadající jako Pat a Patachon, však dokázali nemožné. Během krátké doby je dostali z tohoto vrcholu na úroveň rozvojových zemí.

Jsou jisté oblasti, které jsou pro nás důležité, protože na nich záleží, jestli přežijeme či nikoliv. A právě zdravotnictví je jednou z nich. V jakém je toto odvětví stavu, v takovém jsou i jeho občané, potažmo pacienti. A pokud stát dopustí, aby dokonce i těžce a smrtelně nemocní pacienti neměli na léky, které nutně potřebují pro přežití, je to po genocidě ten nejhorší zločin, jaký lze na lidstvu spáchat.

Dělat cirkus tam, kde je smutno, není radno. A dělat si srandu z lidí už vůbec ne.

Vždycky se říkalo: Pokud nejde o život, jde o h...o. Ale tady už o holý život skutečně jde.

Jenže, jak se zdá, šašky a klauny to naprosto nezajímá.

Jak říkám - nejhorší ze všeho jsou trpaslíci. Ti vám vlezou všude.

salvetjm.sweb.cz/inimici/cikrt-dum.htm

Cikrt 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře