Pozdě říkat ejhle

30. srpen 2013 | 14.00 |

Zprávy z médií

Novinky.cz    30. srpna 2013

ČSSD zmítá další spor, po Ostravě napadena i kandidátka v Olomouci

Olomouckou kandidátku sociální demokracie pro předčasné volby do Sněmovny napadl tuto středu u Obvodního soudu pro Prahu 1 advokát a exposlanec ČSSD Pavel Němec. Učinil tak za šestici sociálních demokratů z Mohelnice, kteří nejsou spokojeni se způsobem projednání nominací. Němec uvedl, že vedení ČSSD bylo s předstihem upozorněno, že pokud nebude problém řešit, přijde na řadu soudní cesta.

Spor Zemanovců ve středních Čechách

Mezi lidmi, kteří právě teď vstupují do strany, mohou být budoucí poslanci, strana žádnou lhůtu mezi přijetím a získáním veřejné funkce nestanoví. "Je pravda, že špatné úmysly se dají obtížně rozpoznat," říká místopředseda Zemanovců Vladimír Kruliš, "ale my lidi žádnými lhůtami nediskriminujeme."

Ve Středočeském kraji se straníkům takové rozhodnutí nelíbí, hledali způsob, jak eliminovat případné prospěcháře. A stanovili roční čekací lhůtu pro ty, kteří k Zemanovcům přecházejí rovnou z jiných stran. "Teď se k nám lidi hrnou, když máme prezidenta. Chtěli jsme ztížit cestu kariéristům," říká místopředseda SPOZ ve Středočeském kraji Jiří Vodička.

I přes toto omezení vzrostl počet členů ve středních Čechách za poslední rok z osmdesáti na dvě stě lidí a z deseti na jednatřicet organizací. V jednom případě ale Zemanovci ze středních Čech narazili u vedení: nepřijali kvůli čekací lhůtě za člena Miloše Adamce, syna posledního komunistického premiéra, který loni před krajskými volbami založil neúspěšnou Stranu Češi a kandidoval za ni.

"Chtějí nám ho dát z centrály nahoru na kandidátku. Prý za ním jdou peníze. Ale koupit si místo na kandidátce, to považuju za politickou korupci," říká pan Vodička. Na příkaz partajního vedení však museli středočeští Zemanovci ochrannou lhůtu zrušit.

_______________________________

Pozdě říkat ejhle

Pavel Havlíček

Těžko nám kdo radu skýtá

stranu volit kterou,

všude se jen o koryta

papaláši perou.

Poprali se zemanovci,

perou se socani,

když mi nesplníš to, co chci,

tak si k čertu táhni!

Jenom debil mocí zpitý

brousí sporům hrany,

jenom osel jankovitý

táhne do své strany.

Kdo má voly za přátele,

a sám nic neumí,

ten nakonec jako tele

jenom hloupě čumí.

Kdo nebude s námi táhnout

jen za jeden provaz,

kdo jen po moci chce prahnout,

ten tu není pro nás.

Kdo nevidí, kam se řítí,

ať si koupí brejle,

když se náhle octneš v řiti,

pozdě říkat ejhle!

Kdo má voly za přátele, a sám nic neumí, ten nakonec jako tele jenom hloupě čumí...

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře