Děti, pojďte se podívat, blbost kvete!

3. duben 2013 | 00.09 |

Děti, pojďte se podívat, blbost kvete!

Pavel Havlíček

Vidím stále před sebou tenhle kreslený vtip od Vladimíra Renčína, znázorňující jeho charakteristickou figurku, stojící uprostřed rozkvetlé louky, hrající všemi barvami.

Všemi barvami však také dnes hraje tvář člověka, sledujícího dění na naší politické scéně.

Státní pokladna připomíná klec na kanára, do níž naše vláda denně bez přestání nalévá milióny.

Jenže klec, jak už říkal náš slavný komik Felix Holzmann, to jsou jen takové dráty a nicy. A můžeme do ní dny, týdny, měsíce, léta páně lít vodu, a ona nám těma nicama stejně utíká ven. Stejným způsobem, tedy jako naprostý blb, se chová i naše vláda. Ono by to bylo k smíchu, kdyby oni byli pouzí dementi, ale my dobře víme, že ty blby naopak dělají oni z nás. Peníze, které přitékají do této klece, jsou naše, jsou to peníze poctivých daňových poplatníků, kteří si z nich naši vládu platí, aby s nimi řádně hospodařila. A to ona nedělá, a naopak je těma nicama nechává klidně utíkat. A ty nicy, to je bezuzdná a nekonečná korupce, s kterou naši nepoctiví vládcové nic nedělají, protože peníze, které těma nicama protečou, jdou také do jejich kapes.

Stále více se mi zdá, že tenkrát před lety jsme se ještě dovedli alespoň zasmát lidské blbosti, ale dnes už nám to nějak nejde. Ne, že bychom to neuměli, ale smích nás jaksi přechází, a naopak máme stále více důvodů k pláči. A nejen to. Dokonce nám vláda zakazuje se smát a vtipkovat. Hotové Půlnoční království. Pokud někdo přijde s pravdivým komentářem, je označen za vlastizrádce a sabotéra, obviněn a uvězněn. Nejsmutnější na celé věci je, že celá ekonomická politika naší vlády opravdu k pláči je. Za celou dobu své existence nám neposkytla jeden jediný důvod k optimismu. Výsledky její práce jsou tristní, a pokusům o řešení ekonomické krize bychom se mohli jen zasmát, kdyby nás to přímo existenčně neohrožovalo a nebylo to považováno za trestný čin.

Také odebírání řidičských průkazů otcům za neplacení alimentů je jen jedním z mnoha příkladů nebetyčné blbosti, která postihla členy naší vlády jako morová epidemie. A jenom velice málo lidí má dost odvahy, aby řekli: "No to snad nemyslíte vážně, copak jste takoví blbci?" Ostatní na to jen hloupě čučí, a přihlížejí tak své vlastní záhubě. Je na čase říci jasně: "Tak pánové, tímto jste skončili! Už máme té vaší arogance a stupidity dost!"

Podobným příkladem neschopnosti, nebo spíše nezájmu a neochoty naší vlády řešit katastrofické jevy, objevující se u nás dnes a denně, je do nebe volající případ registru vozidel, který se podobá po roce (ne)činnosti kulhavé kobyle.

Promotér tunelu Blanka a projektu Opencard Kolibřík dělá tuneláře z druhých, ostatní tuneláři, amnestovaní Tuneldědkem, řádí vesele dál, a Mazánek Janoušek už rok předstírá smrtelné zranění, aby se vyhnul kriminálu.

A nikdo za nic nemůže, nic se přece neděje, všechno je v pořádku, odmítáme se vyjadřovat, atd.

Jenže, páni konšelé, my už toho máme všeho dost!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře