Skandál v Pimprlamentu

9. srpen 2013 | 08.31 |

Král Miloš I. je opojený mocí, píší o Zemanovi Němci a Rakušané

Zpráva z médií    Novinky.cz

8. srpna 2013 8:24

Neúspěch české vlády Jiřího Rusnoka při hlasování o důvěře zaznamenaly všechny hlavní světové agentury. Zmiňovaly, že kabinet prosazoval prezident Miloš Zeman bez ohledu na odpor hlavních parlamentních stran. Německojazyčná média jej označují za vulgárního populistu. The New York Times zmiňují ekonomické dopady.

"Čechům je od včerejška jasné: lidem přímo zvolený prezident vůbec neznamená více demokracie. Miloš Zeman chodí po Pražském hradě, jakoby mu posadili na hlavu svatováclavskou korunu, ústavní zvyklosti označuje za 'idiotské' a neprojevuje žádnou zdrženlivost, která se od hlavy státu očekává," komentuje počínání prezidenta lokální deník Mittelbayerische Zeitung v článku s titulkem Král Miloš I.

Tvrdý je ale i rakouský list Die Presse v článku nazvaném Miloš Zeman: Prezident v opojení moci: "Český prezident Miloš Zeman chce udržet jím vlastnoručně vybrané a jeho přáteli vybavené vládní družstvo v úřadě i proti vůli parlamentu."

"To, že jsou prezidentem Milošem Zemanem instalovaní 'experti' okolo premiéra Jiřího Rusnoka v pražském parlamentu všechno jiné jen ne oblíbení, ale hlavu státu netrápí. Stejně jako skutečnost, že by pravice, která narazila kvůli bizarnímu skandálu plnému sexu, lží a špiclování, mohla složit nový kabinet, kdyby ji někdo nechal," poznamenává komentátor a jedním dechem dodává, že Zeman ji nenechá.

"Místo toho se mu líbí v roli vulgárně populistického Martina Luthera, který je připraven pro své přesvědčení i krvácet," soudí vídeňský list, podle něhož Zemanovo středeční ujištění, že druhý pokus o sestavení vlády nedá, i kdyby ho lámali v kole, zní stejně jako reformátorův slavný výrok: "Tady jsem a nemohu jinak."

"Aplaus od komunistů je tím prakticky zaručen," dodává Die Presse a upozorňuje na překvapivou podporu KSČM kabinetu. "Když se komunisté prohlašují za zapálené fanoušky vlády odborníků, existují pro to jen dvě vysvětlení.

Buď nechápou, že skuteční technokraté nemají nic společného s jakoukoli – i tmavě rudou – politickou barvou, nebo tito údajní experti nejsou tak nestraničtí, jak by měli být."

_____________________________________

Skandál v Pimprlamentu

Pavel Havlíček

Na včerejší schůzi Pimprlamentu došlo k neuvěřitelným a nepopsatelným scénám.

Jeho zdi, které už slyšely snad všechny bláboly světa, se nestačily divit. Byly totiž zvyklé na to, že se v nich vykecávali největší tlachalové, jimž nikdo nevěnoval pozornost. Ostatní se přitom nerušeně bavili mezi sebou, četli bulvár, brouzdali po internetu, popíjeli v baru, někteří dokonce i spali.

O změnu těchto zatuchlých poměrů se zasloužil sám pan král Miloš Násoska I., který na toto zasedání dorazil. A jeho projev rozpoutal v tomto voskovém panoptiku, které tato směšná instituce připomíná, bouři, jakou jsme tu dlouho neviděli.

A pánbůh mu za to poděkuj. Protože nebýt jeho, všichni by se tam flákali doživotně.

Jeho slova, která pronesl spatra, však s jejich zvyklostmi rázně zatočila. Bylo to, jako kdyby se prosekal princ do zámku Šípkové Růženky. Všichni, kteří tu sto let spali spánkem nespravedlivých, se náhle probrali, a zjistili, že nastává konec srandy. Nikdo si totiž dosud netroufl narušit jejich bohorovný klid.

Král Násoska I. si ve svém projevu k těmto mechem obrostlým a obézním lenochodům dovolil říci, že v Pimprlamentu nejsou pro své dobře placené pašalíky, tučná bankovní konta a hypotéky, ale proto, aby pracovali v zájmu občanů, kteří je do jejich funkcí zvolili.

A to byla pro ně naprosto šokující novinka. Říci jím pravdu, to si tu už dlouho nikdo nedovolil.

A není divu. O to, aby sem pravda neměla přístup, se totiž starali známí cirkusoví klauni Jeliž a Vyliž ve spolupráci s takovými podezřelými individui, jako samotnou paní předsedkyní Eulálií Čubíkovou, proslulou špiónkou a diverzantkou Matou Kari a ostatními artisty a eskamotéry cirkusu Nagy. Podle toho také průběh schůzí Pimprlamentu vždy vypadal.

Ale za všechno může předchozí aféra, o níž se zasloužil především sám pan principál Jeliž, na nějž se provalila jeho milostná aféra s paní vrchní ředitelkou Nagyovou.

Klaun Jeliž nebyl nikdy hlava otevřená, a tak nechával režii všech komedií, zde se odehrávajících, na svém kolegovi Vyližovi, a ten opravdu dělal čest svému jménu.

Na tuto skutečnost upozornil i pan král. Svým sdělením, že nebude provádět další pokus o sestavení vlády, dokud se nevyřeší tato aféra, vnesl do řad poslanců naprostou paniku. Bylo to přesně jako v tom vtipu, kdy tchoř vlezl do liščího doupěte, a prohlásil: "Dokud tady bude ten šílený puch, tak se odsud nehnu!"

Královský projev působil jako výbuch Vesuvu. Paradoxní však bylo, že tím, kdo nejvíce dštil síru a lávu, byl klaun Vyliž. Neunesl totiž fakt, že pan král si tak moc dovolil.

Nastal nepopsatelný zmatek, a všichni byli posedlí jedinou myšlenkou – zachránit si alespoň holý život. Pimprlamentní prostory se začaly podobat Pompejím. Poslanci začali zmateně pobíhat, a někteří dokonce opustili sál, rodnou stranu, své kluby a bývalé kolegy. Špiónka Mata Kari uprchla s nimi a vzkázala, že se vzdává své funkce předsedkyně strany, která nikdy neexistovala. Zřejmě se jí udělalo zle z toho, jak se tak dlouho točila jako korouhvička. Eulálie Čubíková, sledujíc její překotný úprk, sdělila na dotaz novináře, co tomu říká, že už vůbec nic, a vzápětí úplně a definitivně oněměla.

Ke konci králova projevu už Pimprlament připomínal muzeum voskových figurin. Vůbec nikdo se nehýbal, a strašidelný zámek znovu upadl do spánku na dalších sto let. Všichni zůstali zcela nehybně stát či sedět s ústy, otevřenými nevěřícným údivem.

Marek Prebenda zatuhl u mikrofonu se slovy, že návrh na vyslovení důvěry vládě neprošel. Byla to však jeho věta poslední, a jestli nezemřel, stojí tam dodnes.

Jediný, kdo v tu chvíli vypadal úplně přirozeně, byl kníže Schlafenberg.

Král Násoska I. právě řeční, kníže Schlafenberg jako obvykle spí, Mata Kari se chystá uprchnout

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře