Eulalie Čubíková vzteky puká

10. červenec 2013 | 23.07 |

Eulalie Čubíková vzteky puká

Zprávy z médií

10. července 2013 Novinky.cz

Rusnokova vláda je nebezpečná a toxická, říká Němcová

Předsedkyně Poslanecké sněmovny Miroslava Němcová byla přítomna na jmenování nových ministrů, na přípitek však odešla. Vláda prý považuje za toxickou a nebezpečnou a nehodlá s ní hrát falešnou hru.

"Na vládu se dívám jako na nebezpečnou, protože jde proti předem deklarované většině Sněmovny, což je v porevolučním období České republiky naprosto unikátní. Považuji ji za toxickou, protože její ministr financí a místopředseda vlády přes noc zázračně zbohatl o pět nebo šest milionů korun," řekla Miroslava Němcová v rozhovoru pro iDnes.cz.

"Ve chvíli, kdy je tady požádáno o vydání bývalého předsedy vlády Petra Nečase, který se měl provinit tím, že domlouval pro některé exposlance pozice v podnicích s majoritou státu, a toto provinění není nijak prokázáno, tak to, že ministr financí nově nastupující vlády si takto počíná, pro mě znamená, že je vláda toxická," dodává.

Přípitek s novými ministry odmítla. Na akci přišla jakožto předsedkyně Sněmovny a tímto odmítnutím chce dát najevo, že vláda získává legitimitu v parlamentu. "A že pouze ve chvíli, kdy je jí vyslovena důvěra, může konat.

Chtěla jsem jim svou osobou také připomenout to, že parlament v první fázi obešli a že se tam budou muset teď vrátit a říci si o důvěru, protože parlament je základní institucí, které se vláda zodpovídá," míní Němcová.

Dodala, že by nebylo správné, aby v sálu zůstala a poplácávala se se Zemanem a se členy úřednické vlády po ramenou.

Přísná Němcová

Prezident Zeman pochválil premiéra Rusnoka, že do čtrnácti dnů sestavil vládu a splnil slib, což je vzácné, protože v české politice je prý lidí, co drží slovo, jako šafránu. Pak ministry varoval, aby se nenechali znechutit závistivými hlupáky, kteří v životě nic nedokázali. Předsedkyně Poslanecké sněmovny na to celou dobu zírala přísným pohledem a před přípitkem sklenkou šampaňského demonstrativně odešla. "Žlučovitá bába z maloměsta, to se hned pozná," poznamenala na její adresu jedna z novinářek.

_____________________________

Eulálie Čubíková, počestná občanka zvonokoská, mohla na dnešním slavnostním slibu nových ministrů vlády Blbánie doslova puknout vzteky. A jak pěkně láteřila, baba jedna jedovatá:

"Co si to ten halama dovoluje? Premiérkou jsem přece měla být jmenována já! Co nás to stálo práce a peněz, abychom si svá místa udrželi a své dluhy zaplatili, a teď si klidně přijde nějaký Násoska, a sestaví si klidně úplně jinou a ještě k tomu tak nebezpečnou a toxickou!

To tedy svět neviděl. Já, ctnostná osoba s výbornou pověstí, které se ruka mužova dosud nedotkla, mám přihlížet takovéhle komedii? Tak to tedy ne. A abych se ještě s těmi drzými podvodníky poplácávala po zádech, to určitě. Já je ale všechny znám, je to samý zloděj a podvodník, a poctivou, neposkvrněnou starou pannu mezi sebe nepustí. A bodejť by taky jo. Jim je, záletníkům jedněm, vždycky bližší nějaká lehká ženština, svolná ke všemu, co se k žádnému hříchu nenechá dlouho přemlouvat. S takovou si každý z nich užije neřesti do sytosti.

To já jsem byla vždycky proti jakékoliv nekalotě. Jako tenkrát, když si páni radní umínili postavit ten pánský pisoár přímo pod mými okny. Nemravové jedni. Oni budou mít své pohodlíčko, a já se budu muset na ta jejich hnusná ohanbí denně dívat. To by se jim tak líbilo, mně, poctivé osobě, svou chloubu předvádět!

Ale já jim ještě ukážu. Jako jsem to ukázala tomu podvodnickému záletníkovi Rathovi. Když mě tenkrát jako předsedkyni "Mravnostního spolku panen a dívek" požádali o jeho vydání, když dostal těch sedm miliónů v krabici od vína, tak to jsem hned souhlasila. Za chvíli byl za katrem. Vždyť většího nemravu svět neviděl!

A teď chtějí dokonce ti zlotřilci sprostě nařknout pana kolegu expremiéra Jeliže, tohoto známého mravokárce, z nějakých techtlí - mechtlí s tou konkubínou Nagyovou. Jak já pány radní znám, určitě si s ní užívali všichni kromě něj. No jen se podívejte na ten jeho ctnostný výraz ve tváři - není to mravnost a čistota sama? Copak takový člověk by byl schopen něčeho tak odporného, jako je cizoložství? Taky jsem jim to rázně zatrhla.

Sprostá čeládka je to, nic jiného. Sami pořád celý den jen v Pimprlamentu pospávají, línou hubou melou, a v hlavě seno a v botách slámu mají.

S takovými že bych měla být ve spolku? S tím pokletým mužským pokolením, co jen lže a krade, své manželky podvádí a nejctnostnější ženy městské pomlouvá?

Nikdy.

To se raději vrátím do mých rodných Zvonokos na své staré dobré místo knihovnice, kde budu výchovné brožurky místním paním a dívkám půjčovat a četné přednášky o mravnosti pořádat."

                                                                                                                                                                                                                (PHK)

                         Zhrzená Eulalie Čubíková odcházející, pohrdající, oheň a síru sršící

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře