Jana a její šíbři

5. červenec 2013 | 08.55 |

Jana a její šíbři

Pavel Havlíček

V centru naší metropole se nám uhnízdil vládní cirkus Nagy.

Každou chvíli zde musíme poslouchat toto nesnesitelné vyřvávání pouťového vyvolávače, které už nám leze krkem:

"Hola hola, hola hola, vládní cirkus Nagy vás volá!

Velectěné dámy a vážení pánové, neváhejte a přistupte blíže k naší reklamě. Uvidíte, co jste ještě neviděli, uslyšíte, co jste neslyšeli. Ten, kdo vstoupí, neprohloupí!

Postupujte si prosím k naší pokladně a zakupujte si urychleně vstupenky, za chvíli začíná naše představení, nad které lepšího ve světě není.

Uvidíte lidské tělo s hlavou zvířecí a zvíře s hlavou lidskou. Srostlá dvojčata Sobotkova, naši paní ředitelku Nagyovou tyče železné a zákony zemské ohýbající a žádných prasečin se neštítící, slizké potvory příšerné hrůzu vzbuzující a lidi požírající, hady jedovaté i škrtiče pralesní, ohromné gorily a jiné opice politické všeho druhu, před nimiž místní domorodci s hrůzou prchají a ve strachu o život svůj o pomoc volají.

Tolik hrůzy a děsu, jako v našem cirkuse Nagy ještě nikdo na světě neviděl a neuvidí, kdo nepřijde, ten pochybí!

Proto neváhejte a zakupujte si vstupenky u naší pokladny, ať nám nezahyne na úbytě jako ta kasa státní, kdysi penězi oplývající a dnes jen prázdnotou zející."

Zde v přiloženém šématu tomto můžete malou ukázku z našeho programu shlédnouti, přičemž stačí pouze na tento odkaz klepnouti a rázem ukázku onu děsivou můžete spatřiti.

http://aktualne.centrum.cz/domaci/grafika/2013/06/14/zatah-proti-kmotrum-a-politikum-co-je-spojuje/#

Halasné hlaholení pouťového vyvolávače Vyliže, tohoto zloděje mezinárodního formátu, zaznívá zde na náš vkus až příliš často, a už nás, místní obyvatele, dávno přestalo bavit.

Tento kriminálník už od dětských let kradl v malém i velkém, což později vydatně zúročil na postu ministra financí. Proslul mimo jiné i vykradením státní kasy a neštítí se ani krást přímo z našich kapes.

A ještě se nestydí o tom několikrát denně hlaholit na cirkusové forbíně, a lákat lidi na tu odpornou podívanou. Ono stačí, když ho člověk vidí samotného, a nemusí už další podobné příšery spatřit.

Náhodný návštěvník tohoto vládního cirkusu, cizinec, se může možná bavit nad tím, co v něm uviděl.

My, místní občané, kteří jsme nuceni mu přihlížet dnes a denně, ho už ale máme plné zuby, a myslím si, že není daleko doba, kdy toto cirkusové šapitó lehne popelem.

Udělali jsme chybu, že jsme podlehli naléhání vyvolávače, a nechali se zlákat dovnitř.

To, co jsme tam spatřili, ovšem v zájmu vlastního zdraví nikomu nedoporučujeme.

Viděli jsme totiž cirkusová čísla nevalné úrovně, vesměs různé podivné eskamotáže, provázené děsivým rejem lidských příšer, jaké jsou k vidění jen v tomto v tomto prapodivném vládním kabinetu hrůzy.

Představením nás provázela dvojice klaunů Jeliž a Vyliž, a svými ubohými vstupy nám nezavdali jedinou příčinu ke smíchu, zato k pláči bylo důvodů dost. Byli to spíše trapní šaškové, než klauni. Oba dva mleli šílené pitomosti, a rozdíl byl jen v tom, že jeden je říkal spisovně, kdežto druhý je prokládal četnými sprostými nadávkami.

Drzost toho sprostějšího z nich, Vyliže, pak vyvrcholila tím, že vystoupil v roli tzv. "antijánošíka", který chudým bral a bohatým dával.

Jeho trik spočívá v tom, že si zve na pódium diváky, kterým pak před očima ostatních krade peněženky, platební karty, drahé prsteny, zlaté náramky, hodinky atd. Naivní oloupení doufají, že je po skončení vystoupení dostanou zpět, leč marně. Své cennosti už nikdy neuvidí. No, ani se příliš nelze divit, protože kouzelník si zřejmě vzpomněl na své předchozí působení na postu ministra financí, kde odíral, koho jen mohl.

Neuvěřitelným zážitkem byl rovněž kousek kulturistky Panákové, která jedním jediným drtivým úderem zbořila celý dům, ačkoli byl součástí památkové rezervace. V následujícím představení prý dokonce zboří Národní divadlo.

A sám principál Jeliž tomu pak na závěr dal korunu, když přivedl do manéže skupinu "Jana a její šíbři". Když člověk tuhle čůzu, obloženou postarším křovím spatřil, nevěděl, co si má o jejích kouscích myslet. Nutno totiž podotknouti, že vystoupení sledovaly i malé děti, kterým přes jejich oprsklost vylézaly oči z důlků, když sledovaly její obscénní vystoupení, plné naturalistického sexu. Své pokleslé umění se dokonce snažila posílit prvky sado-masochistickými, takže nakonec musela být přivolána policie, aby zabránila mravní pohromě.

Prohlašujeme, že nejsme ochotni dále přihlížet cirkusovým kouskům páně principála s jeho konkubínou a všemi ostatními ohavnými potvorami, které nám tu předvádí. Nejsme tady nikomu pro srandu, ani proto, aby se nám dělalo zle při každém představení cirkusu Nagy, který tady u nás straší už příliš dlouho. Myslím, že lépe, než ty cirkusové kostýmy by vám všem slušel apartní pruhovaný obleček.

A to ještě máte tu drzost, že chcete, abychom vám za tyhle hrůzy platili?

Nikoli, pane principále.

Sbalte si to své šapitó, dokud je čas, a táhněte někam, kde budou ještě ochotni vám pronajmout místo na návsi.

Ale rychle, než vás pošleme do ještě mnohem horších míst.

Je nám z vás na zvracení, a proto už vás tady nechceme nikdy ani vidět.

Sbohem na věčné časy a nikdy jinak!

Děkujeme, odejděte!

                                            Dvojice cirkusových klaunů Jeliž a Vyliž

                    Kulturistka Panáková se chystá zbořit Národní divadlo

                                                     Skupina "Jana a její šíbři"

                                   Policie násilně ukončuje představení cirkusu Nagy

                                                           Děkujeme, odejděte!

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře