Schopnost ČSSD likvidovat sama sebe je obdivuhodná

18. červen 2017 | 13.18 |

Schopnost ČSSD likvidovat sama sebe je obdivuhodná

.
Svatá trojice ČSSD
.
ČSSD má spasit Svatá trojice
.
.

Pokud pamatuji, v našich dějinách se dosud nenašla parlamentní a vládní politická síla, která by dobrovolně směrovala k vlastnímu zániku. Až teď.

Zákulisní informace, že předsedu senátu Milana Štěcha podplatili komunisté, aby před volbami napadl živnostníky, jsou čirou pomluvou. Sociální demokraté zvládají útok na své předvolební preference sami, aniž by bylo třeba kohokoli podplácet. Jakoby některé z nich k tomu vedla rovnostářská idea, že by nikdo neměl mít více procent v průzkumech než ti nejslabší.

V tomto týdnu předvedla sociální demokracie hned několik triků, kterak již dost slabé postavení strany ještě zhoršit. Vezměme to heslovitě, jejich předvolební čarování je dostatečně známo.

ČSSD podává Sobotku jako nejlepšího předsedu vlády všech dob. Skutečnost je však odlišná. Sobotka po celou dobu dělal něco jiného, než říkal. Ústa měl vždy plná lidských práv, ale všechny útoky na ně, vedené Chovancem či Zemanem, prošly bez jeho kritiky, neřku-li nápravy. Většinou s jeho souhlasem. Jako příklad uvádím zavření lidí (uprchlíků), kteří nic neprovedli, do vězení nebo napadání lidí protestujících proti čínskému vrchnímu komunistovi policií, strhávání tibetských vlajek atd. apod. 

Dnes už nestačí mít dobrou ekonomiku, lidé chtějí mnohem více. V prvé řadě to, aby politici byli pevní a přesvědčiví ve svých názorech, aby drželi slovo a aby se začali zajímat o problémy, které jejich život provázejí. A zde patří Sobotka k těm horším předsedům vlády v naší historii. 

Sobotka na začátku vládního mandátu udělal tu chybu, že vsadil na Chovance, nyní je za tuto naivitu potrestán minimálně dočasnou ztrátou postavení. Sociální demokraté celou dobu tvrdili, že pučisté prohráli, protože se je podařilo z vlivných postů odstranit. Nyní se však na voliče z předvolebního nebe spustila ledová sprcha: pučisté dosáhli přesvědčivého vítězství, stranu i předvolební kampaň povede účastník schůzky v Lánech Milan Chovanec. Čekal na to sice tři roky, ale dočkal se. Především kvůli tomu Sobotka odchází z vedení strany a na jeho místo nastupuje mocichtivý, fašizující pučista a zdatný technolog moci.

Politici této strany dále tvrdí, že Sobotka odchází i proto, že strana je rozhádaná a potřebuje se sjednotit. Možná právě proto postavili do jejího čela Chovance, který měl dosud jako první místopředseda na starosti právě fungování strany a přivedl ČSSD do stávajícího stavu.

Soc. dem. představili voličům na tiskové konferenci Svatou trojici boží, která má nyní stranu pozvednout z prachu. Sobotka, který údajně může za dosavadní propad strany, zůstane premiérem. Novým předsedou strany bude ten, který ji přivedl do současného stavu. A volebním lídrem bude nejlepší rétor Zaorálek, jak ze všech stran slyšíme. (Výraz "řečník" je asi příliš český, aby jej sociální demokraté chtěli používat.) Skutečnost je však taková, že Zaorálek je sice plamenný, leč velmi špatný řečník, protože začasté používá zjevnou demagogii a, taktéž začasté, plácá vyslovené hlouposti. 

Voliči nejsou hlupáci, aby si toho nevšimli. Rozumí tomu někdo? Takový lapsus se snad dá pochopit jen s vědomím, že v ČSSD naprosto chybějí skutečné osobnosti. Ani to není do voleb právě dobrá vizitka.

ČSSD také dala najevo, že věří předvolebním průzkumům veřejného mínění. Důvěra v dnešní sociologické postupy různých agentur si však vyžaduje IQ pod 50 - kdo by takové politiky chtěl volit? Ano, více průzkumů za několik měsíců od více agentur může naznačit trend, ale i zde je třeba být při posuzování výsledků velmi opatrný, sociologie a její metody jsou v hluboké krizi.

Zdá se, že sociální demokracie bude ráda, když se na podzim dostane do Poslanecké sněmovny. Bude z ní jistě zdatná opoziční strana bez většího vlivu. Dosáhne tak konečně postavení, které jí právem náleží
.

.

echo24.cz/a/iAEfk/video-navrat-martana-paroubka-bavi-internet

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře