Zeman odmítl manuál k audienci u královny

16. červen 2017 | 09.01 |

Prezident Zeman odmítl manuál k audienci u královny

Strach.cz - 14.6.2017

.

Zeman u královny 3

.

Prezident Miloš Zeman dostal ke své páteční audienci u královny Alžběty několikastránkový manuál, jak se v Buckinghamském paláci chovat, který podle svého dobrého zvyku zmuchlal do popelníku a zapálil. U improvizovaného potlachu uhodil Mynář do strun a Zeman svým poradcům ozřejmil, že lekce slušného chování by mohl královně dávat on. Hořící manuál s nasazením vlastního pyžama zachránil mluvčí Ovčáček, načež na Twitter napsal, že prezident Zeman hoří nedočkavostí setkat se s britskou královnou, zatímco pražská kavárna je rudá vzteky. Manuál potom přepsal do několikabodového scénáře a pokapal slivovicí, aby na něj prezidenta přilákal.

Setkání s královnou
Ve chvíli, kdy královna vejde do místnosti, všichni přítomní musí povstat. Možná je jemná úklona hlavou směrem dolů, ne do strany. Pukrle již není vyžadováno, ale pokud se pro něj státník rozhodne, stačí pouze náznak – pravé chodidlo dát za levé, hůl nechat podržet královnu a následuje mírný pokles těla jištěný ortopedem MI 5.

Oslovení
Královna by měla být oslovována přímo "Vaše Veličenstvo". Podle protokolu si stoupnete a počkáte, až vás královna osloví. Nedoporučují se rozmáchlá gesta hůlkou a organizační pokyny typu "Otoč si to, máš to obráceně."

Podání ruky
Ruka by neměla být zpocená, měla by být nastavená v přesném úhlu a neměla by obsahovat cigaretu. Síla stisku se doporučuje něco mezi leklou rybou a Jakubem Vágnerem. Potřást se smí pouze dvakrát až třikrát. Traduje se, že dotek královny je léčivý a není třeba ji dlouhým třepáním vysávat.

Vedení hovoru a jeho témata
Začíná hovořit královna. Je nevhodné měnit téma hovoru nebo královnu poučovat, například jestli ví, co znamená anglicky pussy. Ani bonmoty nejsou v přítomnosti vhodné, zvláště pokud obsahují vulgární výrazy a zahrnují osoby, které královna nezná. Zapovězené jsou dotazy na její zdraví, počet vykouřených cigaret a smrt princezny Diany. Vyvarujte se závěrečného hodnocení rozhovoru stylem "... a příště lepší přípravu, paní královno."

Doteky mimochodem
Nejhorším proviněním, kterého se musí prezident při audienci u královny vyvarovat, je dotýkat se jí jiným způsobem, než je zmíněné rezervované podání ruky. Vzhledem k tomu, že setkání s královnou předchází přípitek a další pohoštění, je nutné se během následného vrávorání vyvarovat chytání královny za ramena, kolem pasu nebo při pádu za šaty.

Dary
Prezident Václav Havel věnoval princi Philipovi brokovnici, protože je vášnivým lovcem. Královna od něj obdržela unikátní vázu. Protokolář prezidenta Zemana potvrdil, že dary pro královnu už jsou připravené. Půjde o balení prémiových drůbežích párků z Kosteleckých uzenin, vepřová tlačenka z Hoštic a půllitr loňské slivovice z nekonečných zásob Zdeňka Škromacha.

.

Zeman u královny 1

.

Zeman u královny 2

"Otoč si to, máš to obráceně..."

.

Zeman u královny 4

"Neotvírej, já se kouknu, jestli tam ještě jsou..."

(Obrázek by pan Prasman)

.

Zeman u královny 5

Tak oni mi ho opravdu dali na pátek do programu...
.
.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře