Kouřící Vůl a Bílý Kůň

1. červenec 2013 | 22.50 |

Kouřící Vůl a Bílý Kůň

Mladík zapálil hrdlo nádrže u auta, aby si připálil cigaretu

1. července 2013 Novinky.cz

Nebezpečný kousek předvedl jeden malajsijský mladík. U svého automobilu vyšrouboval víko nádrže a zapálil zbytky benzínu na hrdle nádrže, aby si mohl připálit cigaretu.

Mladý Asiat evidentně nedělal riskantní kousek poprvé. Choval se naprosto suverénně a cigaretu si od plamene připaloval s ledovým klidem. Předtím jen trochu ucukl při zapalování benzínu, aby se nepopálil o vzniklý oheň.

Mladík se spoléhal na to, že nezapálí benzín a jeho výpary v nádrži, kam nemá přístup vzduch. Tentokrát se mu to povedlo, zažehl jen palivo rozlité u víka, ale příště by se mohl dostat do titulků úplně jiným způsobem.

_________________________

Víte, jaký je rozdíl mezi Kouřícím Volem a Bílým Koněm?

Žádný.

Oběma těmto Indiánům hrozí, že při zapálení své dýmky vyletí do povětří.

Ačkoliv tato jména znějí poněkud indiánsky, nejsou to žádní smyšlení hrdinové z Mayovek, ale skuteční, opravdoví šílenci.

Protože riskovat vlastní život může jen dobře vycvičený kaskadér, nebo naprostý pitomec.

___________________________

Jednou z typických komodit, které posloužily novodobým kmotrům k bezpracnému obohacení, byly LTO - lehké topné oleje. Celková škoda, která tím našemu státu vznikla, činí podle hrubého odhadu stovky miliard.

Jen za poslední půlrok řešila protikorupční policie daňové úniky s nastrčenými firmami za 4 miliardy korun. Akce měly vždy podobný scénář jako u poslední odhalené kauzy, kdy se jednalo o nelegální obchody s naftou, které skrytě organizoval podnikatel z Balkánu. "Dosazoval do statutárních orgánů jednotlivých společností takzvané bílé koně," uvedl mluvčí protikorupční policie Jaroslav Ibehej.

Úniky na daních se při tomto podvodu vyšplhaly až na 800 milionů korun.

Detektivové protikorupční policie zjistili, že se organizátoři současných daňových podvodů stále častěji schovávají za firmy ovládané takzvanými bílými koňmi.

Do Česka se tak vrací praktiky, proti kterým bojovali strážci zákona v devadesátých letech. Tehdy se takto obchodovalo s lehkými topnými oleji. Každý rok přichází státní rozpočet kvůli krácení daní při kšeftech s pohonnými hmotami o miliardy korun.

Tyto daňové podvody začaly už počátkem devadesátých let, a trvají prakticky dodnes, protože naše vláda dosud nebyla schopná jim zamezit přijetím příslušného zákona. Jejich princip je jednoduchý a stále tentýž, a není tudíž žádným problémem jej kdykoli aplikovat.

Vysvětleme si jej na jednom typickém případu, pocházejícím z r. 2001:

12. června 2001 Plzeň

Policisté na západě Čech ukončili vyšetřování rozsáhlých podvodů při dovozu lehkých topných olejů, na nichž se podílela skupina devíti pachatelů z různých míst republiky. Vyšetřovatelé jsou přesvědčeni, že obvinění ošidili stát o více než sto šedesát milionů korun. Pro představu - za stejnou sumu by bylo možné pořídit například pětinu nové okresní nemocnice.

"Jeden z obviněných dal k dispozici svůj živnostenský list. Další pachatelé na něj prostřednictvím jedné akciové společnosti dováželi ze zahraničí olej. Ten pak dál prodávali přes další firmy, ovšem v konečném stádiu již ne jako olej, ale jako motorovou naftu," uvedla mluvčí policie Milada Suchá. Vyšetřování ukázalo, že podezřelí muži prováděli pochybné obchody od dubna roku 1994. "Prodejem téměř šestnácti tisíc tun oleje jako motorové nafty zkrátili spotřební daň o bezmála sto třicet jedna milionů a daň z přidané hodnoty o dalších třicet dva milionů korun," upřesnila Suchá.

Vyšetřovatel již dříve obvinil všech devět podezřelých z trestného činu zkrácení daně, poplatku a podobné dávky. V úterý pak vyšetřování ukončil a navrhl státnímu zástupci, aby muže obžaloval z téhož hospodářského deliktu a poslal je před soud. "Pokud by jim byla prokázána vina, hrozilo by jim pět až dvanáct let odnětí svobody," konstatovala mluvčí. Případem se dále bude zabývat Krajské státní zastupitelství v Plzni.

Události a tragédie spojované s LTO

1993- Nájemný gangster přijal zakázku na vraždu novináře, který psal o podvodech s LTO. Vraždu nakonec nevykonal.

1993 - U řeky Moravy spáchal sebevraždu Radomil Poprach, náměstek ředitele Vápenky Vitošov na Šumpersku, kde se stáčela nafta.

1994 - Při autonehodě zemřel bývalý vysoce postavený pracovník Chemapolu Ivan Havránek, známý Lubomíra Holého.

1995 - V lednu v Praze, v březnu na Kroměřížsku a v květnu ve Zlíně byli postupně zavražděni obchodníci s LTO Holý, Marek Lehký a Miroslav Kovařík.

1997 - Před soudem v Olomouci a u benzinové pumpy v Neratovicích vybuchla trhavina. K plánovanému výbuchu ve vozidle taxislužby v Praze nedošlo, protože selhala roznětka.

S kauzami LTO jsou spojeny též četné vraždy bílých koní, kteří pomáhali pachatelům krýt jejich činnost, a skončili pak buď zaliti v sudu na dně Orlíka, nebo byli zavražděni jinak.

Ale kmotři a ostatní zločinci, kteří v tom s nimi jedou, se zabíjejí i mezi sebou, jak vidno z uvedených příkladů.

A smrt hrozí i každému zvědavému čmuchalovi, který by měl tu drzost strkat do nich čumák.

Je jasně vidět, že u nás není "politická vůle" tyto zločiny stíhat. Nitky tohoto organizovaného zločinu sahají totiž až do nejvyšších pater politiky.

Těžko se tedy můžeme divit, že padne-li policie náhodou na některého z pachatelů, vždy se najde někdo, kdo jej z toho vytáhne.

Příkladem je třeba syn Martina Michala Antonín, který byl členem gangu, páchajícího podvody s LTO. Dodnes nebylo vyšetřování dokončeno, a on a někteří jeho komplici jsou stále na svobodě. Protikorupční policie tvrdí, že zde vyřešila největší případ krácení daně v historii České republiky. Obvinila osm podnikatelů, kteří v Česku prodávali nedaněný benzin a naftu a údajně připravili stát na daních o 1,25 miliardy korun.

Ačkoliv od odhalení tohoto gangu uplynulo už sedm měsíců, nikdo z nich dodnes nebyl odsouzen!

Naše vláda těmto miliardovým podvodům s LTO pouze nečinně přihlíží, protože jejich původci a hlavními aktéry jsou lidé, kteří jsou s ní přímo propojeni.

Není tudíž radno zapalovat si cigaretu u hrdla nádrže, naplněného těmito hořlavinami.

Případ tohoto hazardujícího Malajce Kouřícího Vola je v podstatě alegorií toho, co všechno takový Bílý Kůň, kriminalista, nebo novinář, motající se kolem některé z kauz LTO, riskuje.

(PHK)

                          

                                                              Kouřící Vůl a Bílý Kůň

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře