Otroci společnosti

27. duben 2017 | 11.09 |

Otroci společnosti, mlčící většina, chystají na pátek

pochod Prahou. Nechtějí už mlčet

.

Otroci společnosti

.

Mlčící většina, iniciativa, která se zatím projevuje na sociálních sítích, chystá na pátek 28. 4. v 15.00 hod. z Pohořelce pochod Prahou. Má jít o tichý pochod, v jehož čele půjdou otroci společnosti. "Připojte se k tichému pochodu, o kterém bude slyšet. V čele průvodu půjdou otroci společnosti – masky představující bezejmenné občany, svázané předpisy, sankcemi a exekucemi. Bubny budou určovat rytmus jejich života," vyhlašují pořadatelé.

Akcí chtějí vyjádřit nesouhlas s vývojem společnosti a politiky a plíživým nástupem nesvobody. Chtějí okamžité změny a zjednodušení právního řádu. Spravedlnost dostupnou pro všechny, nejen pro "mocné a vyvolené". Iniciativa zatím mnoho oficiálních vyjádření neposkytla, ale podle videí, která zatím uveřejnila, vidí nepřítele například v ministru financí Babišovi.

"Upozorňujeme naše představitele, že jsme tady. Jsme zástupci lidí, kteří současné politiky nevolili nebo s jejich postoji a činy nesouhlasí. Chceme je upozornit, že jsou menšinou, která vládne nám – většině. Jsme si vědomi toho, že sedět za počítačem a vyjadřovat postoje přes sociální sítě už nestačí. Že tam nás nikdo nevyslyší. Teď už je potřeba jít a jednat. Demokracii si zasloužíme jen tehdy, když ji aktivně prosazujeme a chráníme," stojí v pozvánce.

forum24.cz/iniciativa-mlcici-vetsina-uz-neni-tajna-mame-rozhovor-s-jejim-predstavitelem/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře