"Tak nám propustili Dalíka! "

16. duben 2017 | 15.49 |

"Tak nám propustili Dalíka!"

Pavel Havlíček

.
Marek Dalík 1
.
"Tak nám propustili Dalíka!" pravila paní Müllerová.
.

Naše slavná justice zřejmě podlehla svatodušní náladě, a zachtělo se jí udělat zase jednou dobrý skutek.

Zvláštní na tom ovšem je, že dobrým skutkem se zdejší všemocná Spravedlnost vždycky odmění pouze evidentním grázlům, ale nikdy slušným lidem, trpícím jejím bezprávím.

Jako v případě Klausovy amnestie, kdy byli propuštěni na svobodu ti, kdo mají na svědomí ty nejhorší korupční kauzy, za které by měli bručet do konce života.

Jako v případě premiéra Nečase a jeho podivných trafikantů, od kterých bych si nekoupil ani Rudé právo.

Jako v případě Jany Nečasové, jejích podezřelých drahocenných kabelek a dalších miliónových dárečků, k nimž se nikdo ze šlechetných dárců náhle nehlásí.

Jako v případě Davida Ratha, jemuž byl na základě náhlého procitnutí policie obnoven proces, jelikož jasné důkazy byly náhle shledány nejasnými.

Jako v případě Romana Janouška, který byl pro náhlé bolení hlavy propuštěn na čerstvý vzduch, aby se mu lépe dýchalo.

Prostě v případě jistých prominentních zločinců dochází po určitém čase k zázračnému prozření justice, které ovšem ve skutečnosti není žádným Božím zázrakem, ale zcela přirozeným a logickým důvodem.

Takový zločinec se většinou octne za mřížemi jen proto, že dojde k selhání některé osoby, jež je součástí dokonale propracovaného  systému, v němž jeden zločinec kryje druhého.

Kdyby se v něm občas něco nezadřelo, pak by tento zločinný mechanismus fungoval bez problémů, protože když se nic neprovalí, tak není koho zavírat.

Bohužel sem tam se v něm nějaké to kolečko poláme. Není to, pravda, většinou žádný velký blok, ale spíše docela malá součástka, ale i ta dokáže způsobit kolaps celého soukolí.

Konstruktéři tohoto komplikovaného systému pochopitelně nemohou zaručit, že nikdy neselže. Ony jsou  totiž veškeré díly vyrobeny ze šmejdského materiálu, protože lepší prostě není v tomto státě k dispozici. V důsledku toho se občas některé díly roszsypou a stroj se zadře.

Jenže když pak je dotyčná šmejdská součástka odložena k ledu, či vyhozena do šmelcu, začne se bránit, že ona za tu havárii nemohla, a že všechno je vina pana projektanta.

Začne vyhrožovat, že bude mluvit, a že prozradí všechny fígle, v tomto projektu použité.

A hlavní konstruktér, protože je tím ohroženo jeho slavné jméno a on nechce přijít o dobrou reputaci, kterou si po celou kariéru pracně budoval, se lekne a zařídí jeho rehabilitaci.

A tak to u nás chodí a bude chodit tak dlouho, dokud šéfkonstruktéra tohoto obludného projektu a celý jeho tým nedostaneme za mříže, kam už dávno patří.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře