Země neomezených možností?

13. duben 2017 | 10.50 |

Země neomezených možností?

.

Nájemné
.

Říkává se, že Amerika je země neomezených možností. Zdá se ovšem, že zemí neomezených možností je spíše naše republika.

V pondělí jsme se dozvěděli, že jihočeští politici si kupují za peníze nemocnic luxusní osobní automobily a nikomu to nepřijde divné. Včera jsme se zase dozvěděli, že v bytech pražského magistrátu, za nájemné 60 - 69 korun za metr čtvereční bydlí soudci a státní zástupci, jejichž měsíční mzdy se pohybují řádově na více než trojnásobku průměrné mzdy. Ta činí pro rok 2017 přibližně 28.000 korun. A zase to vlastně nikomu nepřijde divné!

Počítáme-li správně, pak za stometrový byt zaplatí soudce či státní zástupce měsíční nájemné 6.000 až 6.900 korun. Přiznejme si, že to na Prahu není nijak závratná částka! Obvyklé nájemné v bytech soukromých vlastníků totiž činí přibližně dvojnásobek, tedy okolo 130 korun za metr čtvereční. Nájemník tak za rozměrově stejný byt zaplatí cca 13.000 korun.

Nájemní byty mají i další městské části ale tam se nájemné pohybuje okolo 100 korun. Nájemné ve výši 60 korun je pak určeno osoby, které se ocitli v sociální tísni.

Možná je někde v našem uvažování chyba, ale přece jenom nám nepřijde, že by zrovna soudci, kteří si vymohli navýšení platů a jejich doplacení zpětně a mnozí kvůli tomu žalovali stát, měli status osob trpících nějakou výraznou sociální tísní. Tak proč bydlí, na rozdíl od skutečně potřebných, v dotovaných bytech?

Dobrá zpráva ovšem je, že radní Radek Lacko (ANO), který má bydlení v referátu prohlásil, že si je magistrát vědom toho, že v těchto dotovaných bytech mohou bydlet osoby, které pomoc se zajištěním bydlení nepotřebují. Tak sláva. Není to nic tajného, magistrát o tom ví!

Ještě lepší zprávou pak je, že magistrát prý má možnost zvednout toto nájemné až o 20 procent! Netvrdí, že to udělá. Přece jenom jde o soudce, tak je třeba zachovávat opatrnost.

Začneme-li opět počítat, tak by se měsíční nájem osob, které pobírají měsíčně, podle toho u jakého soudu zasedají, od přibližně 70 do 120 tisíc korun, zvedl o na závratných 72 až 83 korun za metr!

Na nejrůznějších ubytovnách po celé republice dosahují ceny nájmů více než 10.000 korun za jednu či dvě vybydlené cimry a stát na takové bydlení doplácí stovky milionů ročně a v Praze bydlí za polovic osoby s měsíčními příjmy nad 70 tisíc korun!

Jak říkáme. Tento stát je opravdu státem neomezených možností! Jak pro koho, ovšem!

     

                                                                                                                                                                                                   kvk inStory.cz

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře