Břichaboly ze Zimoly

12. duben 2017 | 08.59 |

Břichaboly ze Zimoly

Hádka politiků v přímém přenosu. A dozvěděli jsme se opravdu zajímavé věci!

Šumavskou chaloupku a vysoké odměny Zimola neustál a včera rezignoval

.

Hejtman Jiří Zimola 1
   

 ZPRÁVY 

12. dubna 2017 05:00 / Česká televize
 .

Že se do krve v Jihočeském kraji rozhádala dosavadní koalice, tedy především zástupci ČSSD a hnutí ANO není nic nového. Že to bylo dílem kvůli nehorázným odměnám ekonomického náměstka českobudějovické nemocnice a předsedy představenstva Jihočeské nemocnice a. s. Martina Bláhy a dílem kvůli nikoli zcela jasným okolnostem kolem šumavského domku jihočeského hejtmana Jiřího Zimoly, není také žádným tajemstvím.

Ponechme stranou, zda měsíční plat přes 320 tisíc korun je nebo není normální a zda odměna k tomuto platu, kdy výsledná částka překračuje 7 milionů ročního příjmu, odpovídá či neodpovídá pracovnímu úsilí jmenovaného! Faktem je, že nám, obyčejným smrtelníkům, to přijde poměrně dost. Ale třeba se mýlíme a jsme jenom trochu "úzkoprsí". Naši politici na to mohou mít jiný názor. Ostatně ze svého to neplatí!

Daleko zajímavější je vyjádření dvou hlavních protagonistů, tedy Jiřího Zimoly (ČSSD) a Radky Maxové (ANO), které poskytli v pondělním vysílání na ČT24.

0pt;text-align:justify;line-height: 21.6pt">Prvý dostal slovo hejtman Zimola a prohlásil že "... můžeme zrevidovat výši těchto odměn, nakonec na tom jsme se s ANO domluvili. Hnutí ANO ale od počátku vědělo jaká výše odměn v nemocnicích je. O tom svědčila jejich usilovná snaha umístit do Jihočeských nemocnic tajemníka paní poslankyně Maxové, pana Nováka, jehož jedním z prvních kroků bylo, že si objednal Mercedes Cabrio na nemocniční náklady ...!"

Paní poslankyně Maxová pak kontrovala. Nejprve oznámila, že žádného tajemníka nemá a potom prohlásila, že "... je mi líto, že se pan hejtman přiklání k takovéto rétorice, protože on a vedení ČSSD nejlépe vědí, jak to v jihočeských nemocnicích funguje. Musím na to reagovat stylem, že pan Bláha a pan Čardoš mají nová Volva a také z nemocnic! A pan Petr Novák má jen ojetý Mercedes, dva roky starý ...!"

Pomiňme "úroveň" takové debaty a argumentace ze strany obou politiků! Důležité je, že naši volení krajští politici si na náklady nemocnic, které neustále pláčou nad nedostatkem peněz, kupují luxusní auta. Projdeme-li jen v rychlosti internet, pak zjistíme, že cena ojetého kabrioletu Mercedes se podle typu pohybuje od cca 1,2 do 3 milionů korun a oblíbené Volvo XC 90 stojí od 1,3 do 2,8 milionu korun. Jmenovaní si tedy, s tichým souhlasem celého vedení budějovické radnice, zakoupili za nemocniční peníze auta za nejméně 3,8 milionu korun. Dá se ovšem předpokládat, že přinejmenším ta Volva nebyla v úplně základní výbavě. Reálný odhad je tedy někde mezi 5-6 miliony za 3 auta pro tři jihočeské potentáty!

Nejzajímavější na tom je, že to zcela evidentně nikomu na budějovické radnici nepřišlo divné. A kdyby se nepohádali, tak se to pravděpodobně veřejnost ani nedozví!

Tak až budete příště někde u doktora a on si bude stěžovat, že nemá ten či onen potřebný přístroj či vybavení, tak už budete vědět, kam ty peníze také mohly přijít!

Jak říkal pan Postránecký v Černých baronech. Chce se mi zvracet!

                                                                                                                                                                                                  kvk | inStory.cz

.

forum24.cz/a-takhle-my-si-tu-zijem-aneb-zemanovy-nohy-zimolova-chata-a-babisovy-dary/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře