Špinarová odešla, špinavci zůstávají!

28. březen 2017 | 16.33 |

Špinarová odešla, špinavci zůstávají!

Pavel Havlíček

.
Věra Špinarová 1
.

Opustila nás Věra Špinarová.

Byla všemi lidmi milovanou zpěvačkou, jakých u nás mnoho není. Šla vždycky do všeho naplno a nedokázala se šetřit. Toužila lidem rozdávat celou svou duši i srdce. Přinášela nám radost ze života, které nám každým dnem ubývá. Bude nám moc chybět, a nikdy na ni nezapomeneme...

Dokázala nás po celý život uchvacovat svým zpěvem, který námi prostupoval až do nejhlubšího nitra. Její písně nám budou znít ještě dlouho poté, co ona tu s námi nebude. Bude se nám po ní velmi stýskat, ale vzpomínky na ni tu zůstanou navždy. Dovedla nám přinášet úlevu od problémů, které bychom neměli, kdyby tu nebyli ti, co je vytvářejí.

Sotva jsme se dozvěděli onu smutnou zprávu, hned se našel jeden typicky český zavilý pomlouvač z rodu závistivých a zamindrákovaných ubožáků, kteří nesnesou, je-li někdo označován za mimořádného člověka. Ten, který nesnese pomyšlení, že by existoval někdo lepší, než on sám. Někdo, kdo se na rozdíl od něj dokáže svým talentem, uměním a kouzlem své osobnosti lidem nesmazatelně zapsat do duší. Někdo, koho lidé uznávají a milují.

Bohužel mezi námi žijí lidé, které vůbec nepotřebujeme. Lidé, kteří nám jen otravují život, a berou nám peníze, které bychom měli, kdyby jich nebylo.  

Ale oni nám neberou jen peníze, ale zejména ideály. O ty jsme přišli vzápětí poté, co jsme je s důvěrou zvolili do jejich politických funkcí s přáním, aby se svou prací postarali o naši lepší budoucnost.

Končívá to však vždy tak, jak je v těchto nehostinných končinách zvykem. Okamžitě po nástupu do funkcí se z těchto hejkalů, vykřikujících na nás ze svých obrovských volebních billboardů hesla o tom, že právě a jenom oni jsou ti praví, kdo nás zbaví všech starostí a zajistí nám všem spokojený život, stanou nenasytní upíři a harpagoni, plnící místo slibů pouze svou vlastní kapsu.

O nějakém naplnění našich představ a požadavků samozřejmě nemůže být řeč. Veškeré velkohubé sliby přijdou pochopitelně vniveč, a ze zázračných spasitelů se stanou obyčejní příživníci, žijící na náš úkor. Je zvláštní, že právě oni o takových s odporem mluví, ale pak se jimi sami stávají.

Typickým takovým výlupkem je i jistý Petr Sedláček, podnikatel a bývalý člen ODS, o němž zde byla v úvodu řeč. Člověk, který nikdy nic neznamenal a nedokázal, o to důležitější se však cítí být.

Člověk, který je schopen vylít špínu na tak úžasnou osobnost, jakou byla Věra Špinarová, a to dokonce ihned poté, co opustila tento svět.

Takový člověk je hoden pouze našeho nejvyššího opovržení.

Špinarová odešla, špinavci zůstávají!
.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře