Kritický stav Věry Špinarové pokračuje

27. březen 2017 | 08.56 |

Kritický stav Věry Špinarové pokračuje:

Všichni se bojí jediného...!

Zazpívá si Věra Špinarová ještě někdy? To je to, co teď nikdo neví!

.

Věra Špinarová 1

 CELEBRITY 

instory.cz - 24. března 2017 04:50
.

Stav Věry Špinarové, (65) která ve středu na koncertě v Čáslavi zkolabovala a prodělala dlouhou zástavu srdce, se nemění. Její stav zůstává i nadále kritický. Stále je na ARO Motolské nemocnice, kde je napojena na přístroje. Všichni se ale bojí jediného...!.

.

Zpěvačka zkolabovala přímo během koncertu v čáslavském kulturním domě. Pomoci se jí sice dostalo okamžitě, ale prodleva, kdy byl mozek bez zásobování kyslíkem, byla poměrně dlouhá. "Zhruba deset až patnáct minut. Byla dlouho resuscitována a poté, co se to podařilo, byly její životně důležité funkce napojeny na monitory a pak mohla být transportována k nám do Motola," prozradil VIPstory.cz zdroj ze špitálu.

.

Špinarová upadla do komatu, z kterého se zatím neprobrala. "Je otázka, v jakém stavu je mozek a co nastane, pokud se pacientka probere. Zda tam bude nějaké poškození, případně jaké. Ovšem ani u zdánlivě těžkých nebo beznadějných případů není vyloučeno výrazné zlepšení. A někdy se stane, že se takový člověk sice po dlouhé době, ale přesto vrací do téměř běžného života," dodal zdroj z nemocnice, který si nepřeje být jmenován.

.

Pokud je ale člověk bez srdeční činnosti a tudíž mozek bez kyslíku déle než pět minut, což u Špinarové bohužel nastalo, hrozí nenávratné poškození mozkových center. "Takový člověk může mít doživotní následky. A je třeba se připravit na cokoli," upozornil jeden z odborníků na problematiku, která se týká i slavné zpěvačky.

.

Špinarová si před osudným koncertem v Čáslavi, který byl přerušen právě proto, že se jí udělalo zle a v zákulisí pak zkolabovala, nestěžovala na zdravotní potíže. "Cítila se poměrně dobře, vtipkovala. Nikdo nečekal, že se něco takového stane...," řekl člověk z kapely, která Špinarovou řadu let doprovází.

.

V minulosti ale zpěvačka prodělala několik kolapsů, ať už kvůli vyčerpání, tak i zřejmě z důvodu problémů se srdcem, které však nebyly nijak závažné. Tedy alespoň ne tak, jako ten poslední.

"Všechny koncerty byly nyní zrušeny, včetně chystaného tour s Heidi Janků (54). Vstupenky budou lidem propláceny zpět v místě jejich nákupu," dodal management Špinarové.

"Prosíme všechny fanoušky a přátele, aby máme drželi palce. Opravdu to teď moc potřebuje," dodal syn Špinarové Adam Pavlík přes promo manažera.  

 Špinarová má před podzimním tour s Heidi Janků, ovšem do toho jezdí šňůru svých koncertů s bandem Adama Pavlíka, svého syna a manažera. Právě velký pracovní zápřah a vyčerání může být důvodem jejího kolapsu.

"Ano, maminka je v nemocnici. Zatím více nevíme...,” potvrdil Adam Pavlík s tím, že prognózy zatím nezná. "Začala zpívat a najednou se sesunula k zemi. Někdo začal volat, jestli je v sále doktor. Byla tam lékařka a záchranáři tam byli do pěti minut. Pak jsme odcházeli. Bylo mi ji hrozně líto, ona má tak skvělý hlas. Držíme jí palce, aby byla v pořádku,” řekla jedna z návštěvnic koncertu paní Božena.

.

Podle informací VIPstory.cz je Špinarová hospitalizována na JIP v motolské nemocnici. Zde lékaři provádějí podrobná vyšetření. V posledních týdnech se zpěvačka necítila nejlépe. Stěžovala si na únavu. Kromě vyčerpání může být za vším i proměnlivé počasí, které v současné době panuje. 

Tour Věra Heidi, které má Špinarová absolvovat se svou kamarádkou a kolegyní Heidi Janků, zatím odvoláno nebylo. Uskutečnit se má na podzim po 8 městech Čech a Moravy, včetně pražské Lucerny. Všichni věří, že do té doby se Špinarová dá dohromady. 

www.super.cz/492023-zdravotni-stav-very-spinarove-se-nelepsi-tyhle-zpravy-jeji-fanousky-vubec-nepotesi-snad-pomohou-modlitby.html

www.novinky.cz/kultura/433237-zemrela-vera-spinarova.html

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře