Kde je Blbendl s Blbalou, rozum má šanci pramalou

26. červen 2013 | 23.40 |

Kde je Blbendl s Blbalou, rozum má šanci pramalou

3. června 2013 Tn.cz

Muž, který řídí Vltavu: Nic jsme nezanedbali

Proč jsme neodpouštěli? Byli bychom v rozporu s řádem, říká Kubala. Šéf Povodí Vltavy odmítá i tu výhradu, že se měly přehrady odpouštět už na konci května s vidinou vydatných srážek. Argumentuje tím, že Vltavská kaskáda neslouží primárně jako retence před velkou vodou, ale plní účely hydrologické, slouží energetice, turistice i rybolovu. "V té době tam nemohlo být o dva metry méně, protože bychom byli v rozporu s manipulačním řádem."

25. června 2013  První zprávy

Ústřední povodňová komu doporučila povodím pokračovat v manipulaci na vodních dílech, aby bylo možné využít jejich zásobní potenciál. Vltavská kaskáda je v tuto chvíli připravena na předpokládané množství srážek, uvedlo to v informaci pro Prvnizpravy.cz ministerstvo zemědělství.

"Vltavská kaskáda má v tuto chvíli retenční schopnost větší než dvě stě milionů kubíků, což znamená šanci zadržet vodu na kaskádě, aby mohla odtéct voda z problematických toků, zejména Sázavy. Tam se očekává vzestup vodní hladiny. Zároveň počítáme s tím, že Vltavská kaskáda by mohla pomoct Labi, protože se srážky postupně přesouvají na sever České republiky, a právě na této řece se očekávají větší problémy," řekl ministr zemědělství Petr Bendl (ODS).

_______________________

Když sedí ve Zvonokosech v místním zastupitelstvu radní Blbendl a Blbala, co potom může nastat jiného, než přírodní katastrofa, v tomto případě povodeň.

A není divu, když jsou oba ke všemu rybáři a akcionáři společnosti ČEZ, která má svůj manipulační řád, uzpůsobený k tomu, aby co nejvíce vydělávala, a zvonokoští radní si mohli v klidu nalovit tolik ryb, kolik zrovna potřebují k obědu.

Proč bychom měli vytvářet nějaké rezervy, když hrozí nebezpečí povodní? Vždyť nám osobně přece nic nehrozí. Pro nás je přece hlavní, abychom se mohli pěkně válet u vody a rybařit. To je přece hlavní účel přehrad. My bydlíme tady u jedné, a ještě na kopci. Když upustíme vodu, bude tam bláto a navíc k vodě to bude moc daleko. Nemůže přece po nás nikdo chtít, abychom museli se svými pruty chodit bůhvíkam. My jsme zvyklí chodit nejvýše za humna, ostatně dál jsme nikdy ani nebyli.

A tak nás ani nenapadne, abychom se starali o to, co všechno se může stát, a kolik to bude stát, když přijde velká voda. A když je pak po povodni, napíšeme do Zpravodaje, že jsme vždy připraveni, to nás nezabije, jako toho skauta, co měl napsáno na opasku "Vždy připraven". A když ho pak vodník Čochtan stáhl do vody, tak nebyl připravenej.

Že jste si, vy blbečkové, postavili domky blízko vody pod přehradou, to nás nezajímá. To je vaše riziko. A že je vás tolik a máte miliardové škody? Co je nám do toho.

Povodeň už sice zničila, co se dalo, ale my jsme teď zjistili, že přehrada je kromě rekreace taky tak trochu proti povodním, tak jsme přece jen malinko vody upustili. Ono to v tom manipulačním řádu totiž nebylo, a my děláme jen to, co je nám nařízeno.

A heleďte se, nechte nás na pokoji a hleďte si svého. My to u nás ve Zvonokosech taky tak děláme.

(PHK)

             Té vody je nějak příliš, kdopak to vyvedl?  Náš rádce Jeliž a radní Blbendl

                                Když se rozleje Vltava, vždy je u toho Blbala

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře