Zeman vystřelil z děla

10. březen 2017 | 11.51 |

Zeman vystřelil z děla

Pavel Havlíček

Zpráva z médií – 9. března 2017

Prezident Miloš Zeman během čtvrtečního večerního setkání se svými příznivci na Pražském hradě oznámil, že bude znovu kandidovat na prezidenta. Uvedl to zdroj Echo24. Na Pražský hrad si rozhodnutí Zemana přišly dnes vyslechnout stovky jeho podporovatelů. 

Oficiálně své rozhodnutí plánuje Zeman oznámit na páteční tiskové konferenci. Že se současný prezident bude ucházet i o druhé volební období, se očekávalo. Vyzvali ho k tomu nedávno i jeho spolupracovníci.

Zeman se ke kandidatuře přihlásil před několika stovkami svých příznivců ve Španělském sále. Jako každý rok s nimi na Hradě slaví výročí své inaugurace. Zeman jim poděkoval, že na hrad přišli. "Chtěl bych říci, že vám jsem vděčný za vaši pomoc a podporu," řekl. Dodal, že jako nesmírně malé poděkování za tuto pomoc a podporu jim jako prvním oznámí své rozhodnutí. "Politická prohlášení by měla zaznít jako výstřel z děla. Politická prohlášení by neměla být obalována do bahna lží. Proto vám oznamuji, že jsem se rozhodl znovu kandidovat na funkci prezidenta," řekl Zeman. Sklidil za to bouřlivý potlesk vestoje.

 +++

  

K onomu výstřelu, o němž se prezident Zeman zmínil, si dovolím jen něco skromně poznamenat.

My jsme tu totiž už jeden takový výstřel z děla zažili.
-.

Bylo to v čase slavné Velké říjnové revoluce, která se odehrála v listopadu, protože v Rusku je už odedávna možné úplně všechno.

Měli jsme tu čest se o tom názorně přesvědčit i u nás, kam byla později importována, a poznali jsme, že to byla zhoubná choroba, na níž někteří z nás doplatili vlastním životem.

Jeden rozdíl proti té ruské revoluci tu však přece jenom je. A sice v tom, že náš Zimní palác není třeba dobývat, protože jeden bolševik už je v něm trvale usazen. Z toho, jak dokonale se v něm opevnil, je zcela zřejmé, že jej nehodlá opustit ani násilím.

A výstřel z děla, který na nás nyní vypálil, by nás měl probudit ze sna o tom, že tento prezident je skutečně reprezentantem všech deseti miliónů našich obyvatel, jak při nástupu do své funkce tvrdil.

Věřit tomu může opravdu jenom blázen – a kdyby tomu tak skutečně bylo, skýtalo by nám to jen smutný obraz o tom, jak hluboko jsme klesli.

A kdo tohle nevnímá, tomu musíme už po sté opakovat onu známou pravdu:

Národ, který se nedokáže poučit ze své historie, je odsouzen ji opakovat.

                                                                                                                                                                                                

.

Zeman billboard 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře