Jaroslava Janotu mají na svědomí exekutoři a soudy

24. únor 2017 | 12.40 |


Jaroslava Janotu mají na svědomí exekutoři a soudy 

Pavel Havlíček

.
Jaroslav Janota 1
.

Jaroslav Janota, který včera z pocitu bezvýchodnosti a totálního zmaru dobrovolně ukončil svůj život skokem ze 7. patra, na své stránce zveřejnil vzkaz, který podle informací TV Nova po jeho smrti editor blogu stáhl. V něm se naposledy loučí.


,,Potom už vám toho mnoho nezbývá. Ani naděje. Zbývá vám jen to poslední právo a poslední svoboda. Svoboda rozhodnout o své vlastní smrti. A tuto poslední svobodu už si nesmíte nechat nikým vzít. Je třeba myslet na heslo všech revolucionářů a bojovníků proti diktátorům. Svobodu nebo smrt.

Když vás někdo záměrně a bůhví z jakých malicherných příčin připraví o vaši svobodu, zbývá už jenom smrt. Je lépe čestně a svobodně zemřít, než existovat jako otrok. Nejhorším druhem otroctví je totiž otroctví dobrovolné.

Už Tomáš Masaryk napsal koncem 19. století svou práci o fenoménu sebevraždy v moderní době. Sebevražda je konečné řešení bez možnosti opravných prostředků. Vždycky jsem ji považoval osobně za selhání a zbabělost. Ale někdy je člověk zatlačen do kouta a nemá jiný čestný únik z beznadějné situace.

A přesně v takové situaci jsem se ocitnul. Ne vlastní vinou. Proto jsem se rozhodl pro definitivní odchod z tohoto světa. Než se nechat zavřít na 12 let do vězení a nechat se šikanovat, beztrestně urážet či ponižovat od sadistických vězňů či dokonce dozorců, tak je lépe definitivně odejít. Ale jako svobodný člověk.

Policie, státní zástupce a soudy si udělají čárku a hodí to za hlavu. Mrzí mne takový konec. Překonat silný pud sebezáchovy je opravdu těžké. Ale musím jej překonat. Žádná jiná možnost mi zkrátka nezbyla. Líbilo se mi tady, ale asi jsem se měl narodit v nějakém právním státě. Možná příště. Toto je můj definitivně poslední blog.

Sbohem a Amen."

 +++
.
Exekutorská mafie si může udělat na své zbrani další zářez.

Přinutila totiž k sebevraždě člověka, který se nebál říkat pravdu, a psal dlouhá léta o zkušenostech s tímto "právním státem" na svém blogu idnes.cz.

Lidé, kteří říkají pravdu, jsou v tomto prapodivném státě nežádoucí. Kdokoli si zde troufne ji statečně a neústupně hájit, je vystaven trvalému pronásledování, a pokud ani potom nezkrotne, je nemilosrdně odsouzen k smrti. Je označen za kacíře, stejně, jako tomu bylo v případě Mistra Jana Husa.

Jenže tenkrát byl ještě "krutý středověk".

Jakým slovem však máme označit dnešní dobu, která přivádí do bezvýchodné situace ne jednoho člověka, ale tisíce, ba statisíce jiných?

Co si máme myslet o exekutorském komandu, které vtrhne k někomu do bytu, a chová se tam jako lupič?

Můžeme se pak divit, že se pak člověk snaží takovémuto přepadení bránit?

Co si máme myslet o soudu, který jeho jednání vyhodnotí jako pokus o vraždu, a následně nad ním vynese rozsudek jako nad sprostým vrahem?

Můžeme si o tom myslet jen jediné.

Že tento stát – tím, že obhajuje zločince a vrahy proti poctivým a slušným občanům – se sám stává zločincem a vrahem!  

.

pravyprostor.cz/svedectvi-o-exekuci-a-smrti-jak-se-to-vlastne-cele-stalo/

pravyprostor.cz/svedectvi-o-exekuci-a-smrti-ii-posledni-slova-pana-janoty/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (2x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře