Pelikán promluvil

9. únor 2017 | 11.27 |

Pelikán promluvil. O citlivých případech, zpochybňování důkazů a nervozitě politiků!

.

Pelikán 1

Pelikánovi se rozhodnutí v kauze Rath moc nelíbí! Není se co divit!
 .

Ministr spravedlnosti Robert Pelikán poskytl rozhovor, ve kterém odpovídá i neodpovídá na otázku, proč vlastně nestačí pro odsouzení Davida Ratha skutečnost, že byl chycen s krabicí plnou peněz.

.

On osobně s rozhodnutím Vrchního soudu, který označil klíčové odposlechy za nezákonné a tím vlastně vrátil celou kauzu na začátek a výrazně zvýšil Rathovy naděje na zprošťující rozsudek, nesouhlasí. A tak podal stížnost kvůli zrušení verdiktu v případu Davida Ratha k Nejvyššímu soudu. Bude-li soud s ministrem souhlasit, pak se "nezákonné" odposlechy do případu vrátí a budou opět přijaty jako důkazy. Ovšem jak Nejvyšší soud rozhodne je ve hvězdách. Rathova naděje, že přese všechno nakonec odejde od soudu jako bezúhonný občan, stále žije!

Procesní průtahy prý v takto "citlivých" případech způsobují drazí advokáti, kteří disponují na obhajobu neomezenými prostředky a hledají všechny možné cesty výhodné pro klienta. A k těm procesní průtahy a napadání formálních nedostatků pochopitelně patří. Ostatně není se co divit. Jsou placeni za to, aby klienta ze všeho pokud možno "vysekali"!

S činností advokátů tedy nemusíme souhlasit, ale lze jí porozumět. Ovšem politické tlaky v těchto kauzách, ale například i v případě náhlé reorganizace policie prý svědčí o něčem jiném.

Svědčí o nervozitě politiků z různých stran, aby se náhodou něco opravdu nevyšetřilo, protože ani zmiňovaná reorganizace policie prý nedokázala zastavit úplně všechno.

A nervozita pochopitelně panuje i v Rathově případě. Co kdyby bývalý politik u představy odsouzení "na tvrdo" a mnohaletému vězení začal náhodou mluvit. Třeba o příjmech stranických pokladen!

Že by ta dáma zvaná Spravedlnost přece jenom nebyla v těch "citlivých" případech tak úplně slepá? Nebo měla tak trochu "cinklé" váhy?!

 .

kvk inStory.cz – 9. února 2017

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře