Jazzová sekce se distancuje od Karla Srpa

28. leden 2017 | 11.20 |

‚Bezskrupulózní, morálně pokleslý.‘ Jazzová sekce se distancuje od Srpa

Echo24 – 28. ledna 2017

.

Zeman a Karel Srp 2

PROTI JMENOVÁNĺ ZEMANEM

Jazzová sekce se distancuje od předběžného jmenování jejího někdejšího předsedy Karla Srpa prezidentem Zemanem do Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Podle bývalých aktivistů a členů výboru Jazzové sekce ji Srp, kterému vyčítají někdejší spolupráci s StB, využívá k ukojení svých politických ambicí. Stojí to v prohlášení, které zveřejnili na webových stránkách. 

"Očekáváme od premiéra vlády, předsedy etické komise a jejích členů, kteří již v tuto chvíli mají dost relevantních podkladů o Srpově spolupráci s StB, že toto absurdní jmenování přijaté bezskrupulózně předsedou bývalé Jazzové sekce, vrátí na stranu morálky," píší signatáři prohlášení.

Prohlášení Jazzové sekce ke Karlu Srpovi


Po čtvrtstoletí naší tolerance a při vědomí morální pokleslosti Karla Srpa, předsedy původní Jazzové sekce Svazu hudebníků ČSR (1971 – 1987), dané jeho prokázanou aktivní spoluprací s komunistickou státní bezpečností, při vědomí toho, jakým způsobem celou tu dobu lživě napadá mnohé své bývalé spolupracovníky – aktivisty Jazzové sekce a jméno Jazzové sekce celou dobu využívá výhradně k ukojení svých politických ambicí, se distancujeme od jeho předběžného jmenování prezidentem Zemanem do Etické komise České republiky pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu.


Připomínáme, že když jsme se rozhodli v roce 2015 zřízením webu 
www.jazzova-sekce.cz a putovní výstavy aktualizovat povědomí o práci někdejší Jazzové sekce, stupňoval své pomlouvání v internetovém prostředí a snažil se zasahovat proti našim aktivitám zákulisními zásahy, což vše je doložitelné.

Očekáváme od premiéra vlády, předsedy etické komise a jejích členů, kteří již v tuto chvíli mají dost relevantních podkladů o Srpově spolupráci s StB, že toto absurdní jmenování přijaté bezskrupulózně předsedou bývalé Jazzové sekce, vrátí na stranu morálky. 


Bývalí aktivisté a členové výboru Jazzové sekce Vladimír Kouřil, Tomáš Křivánek, Čestmír Huňát, Ivan Prokop, Marcela Krčmářová, Vlastimil Krčmář, Eduard Krčmář, Vladimír Lisoň, Jaroslav Krbůšek, Petr Růžička, Marcela Raková, Lenka Nováková, Vladimír Gistr, Ivan Plicka, Roman Hruška.

 .

Čtěte také: Na Srpovi trvám, řekl Zeman. A zaútočil na Kalouska za Národní frontu

Prezident Miloš Zeman na závěr své návštěvy Plzeňského kraje ve čtvrtek řekl, že trvá na nominaci Karla Srpa do Etické komise pro ocenění účastníků odboje a odporu proti komunismu. Premiér Bohuslav Sobotka (ČSSD) odmítl Srpovu nominaci spolupodepsat kvůli Srpovým stykům s komunistickou Státní bezpečností (StB). Srp se objevil v neoficiálních seznamech spolupracovníků StB, soud ale rozhodl, že tak byl evidován neoprávněně.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře