Podpořte Chartu 2017!

24. leden 2017 | 17.08 |

Podpořte Chartu 2017!

Podařilo se nám získat text dokumentu "Charta 2017", apelující na všechny občany, nehodlající se smířit se současným stavem naší společnosti, kdy vláda nečinně přihlíží evidentnímu porušování zákonů a lidských práv občanů této země.

 .
Tento dokument navazuje na proslulou "Chartu 77", která měla za cíl docílit toho, aby byla v naší zemi dodržována Všeobecná deklarace lidských práv. Přes společenské změny, které u nás proběhly, se situace v této oblasti vůbec nezměnila.
 .
Je nezbytně nutné, aby byly tyto otázky neprodleně řešeny, protože zachování základních lidských práv a svobod ke skutečné demokracii neodmyslitelně patří. Naše vláda však zjevně nehodlá učinit žádné zásadní kroky, potřebné k nápravě současného neúnosného stavu. 
.
Nesmíme dopustit, aby tato občanská iniciativa přišla vniveč, stejně jako mnoho dalších, snažících se o zásadní změnu politiky naší vlády, potlačující naše práva stejně, jako ta komunistická před 40 lety.
 .
Prosíme všechny čestné a slušné občany, aby tento velmi přínosný a občansky angažovaný text prostudovali a rozšiřovali, abychom dosáhli splnění všech našich požadavků.

 .
Jen tak můžeme dosáhnout přijetí nezbytných opatření, směřujících k tomu, aby ti, kdo zastávají čelné funkce v tomto státě, sledovali zájmy občanů, a nikoli pouze své vlastní.
                                                                                                                                                                                                                                                                                    

                                                                                         Pavel HavlíčekText byl inspirován 40. výročím Charty 77. Byl odeslán řadě významných politických a kulturních činitelů, vč. kanceláře prezidenta republiky pana Zemana, i řadě signatářů Charty 77. Někteří z oslovených již vyjádřili Chartě 2017 svojí podporu. 

Jejím cílem je snaha o spravedlivé, demokratické zapojení minimálně 80% občanů naší společnosti - aktivních, obyčejných slušných lidí na dění v naší společnosti, kteří si nemohou svoje politické funkce a svůj vliv na dění doma i v zahraničí zaplatit, a nemohu tedy nikde uplatnit svůj názor. Respektive v rámci svobody slova svůj názor vyjádřit mohou, ale nikdo je nevnímá.

Ulice, chátra, plebs, jak nás nazývají, nebudou přece rozhodovat o věcech veřejných. 

Vzhledem k volnému pohybu zboží, služeb, kapitálu, a osob v rámci Evropské Unie má nová Charta má zcela jistě mezinárodní dosah. Na nové Evropské chartě aktuálně pracujeme.

                                                                                                                                                                                                 
Ing. Radomil Šustr

email.seznam.cz/download/j/HYgoNxr_t-4PeWodwczs2b7AAXX3qSKW08ULV1BF2tu1z36SMBrXTnQrPq2At0o5vUNWxak/CHARTA-2017.pdf

.Poznámka redakce: Odkaz zablokován cenzurou dne 22. ledna 2017 - (viz komentář)

.

Charta 77 + Havel

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Podpořte Chartu 2017! ceskawcela 23. 01. 2017 - 16:58