Vyplňme odkaz Jana Palacha!

17. leden 2017 | 10.09 |

Vyplňme odkaz Jana Palacha!

Pavel Havlíček
.
Jan Palach 1

.

"Člověk musí bojovat proti tomu zlu, na které právě stačí."

Tento svůj odkaz nám zanechal Jan Palach. Byla to jedna z posledních vět, které pronesl...

Kdyby tento nesmírně statečný mladý člověk, který obětoval svůj život za naši budoucnost, viděl, jací lidé se mu dnes, v den výročí jeho upálení, přicházejí poklonit, určitě by z toho radost neměl.  

Například takový premiér Sobotka, který se podílel na krádeži majetku OKD, a aby se zametly veškeré stopy, raději provedl reformu policie, než aby za to nesl osobní odpovědnost.

Anebo Miroslav Kalousek, jehož působení ve funkci ministra financí je proslulé aférami typu stíhaček Gripen, kauzy Diag Human, výměny stíhaček Mig 29 za nevhodné polské vrtulníky, smrtících padáků, atd. atd., a z něhož se nyní vždy o nějakých výročích jakoby mávnutím kouzelného proutku stává "zapálený vlastenec".

A s ním i další členové naší vlády, kteří se vůbec nestarají o to, aby v naší zemi konečně vládla pravda a spravedlnost a nikoli lež a nenávist, ale pouze o setrvání ve svých výnosných funkcích, pro něž však nemají absolutně žádné předpoklady.

Protože lumpů a zlodějů je v naší zemi víc než dost, a mít je ke všemu ještě ve vládě – to opravdu nepotřebujeme.

Těší mě, že se dnes ještě najde alespoň někdo, kdo otevřeně řekne, že mu to vadí, a že je odhodlán proti těmto podvodníkům bojovat.

Ale nejdůležitější na odkazu Jana Palacha je, že se k němu dnes hlásí studenti, tedy jeho současní kolegové, jimž patří budoucnost.

Dávají tím jasně najevo, že nedopustí, aby jim ji zkazili farizejové, kteří se dnes pokrytecky klaní jeho odkazu, aniž by je k tomu cokoli opravňovalo.

My, poctiví občané, víme, že musíme bojovat proti všemu zlu, které nás obklopuje.

A na tohle zlo určitě stačíme, pokud se mezi námi najde dost statečných a schopných lidí, pevně odhodlaných s ním bojovat!

Vyplňme odkaz Jana Palacha!

 .

Platfoma Bez komunistů.cz pořádá dopoledne před Národním muzeem briefing k symbolickému začátku připomínky Jana Palacha. Studenti vysokých i středních škol budou během dnů, které uplynuly mezi činem Jana Palacha a jeho úmrtím, držet hladovku, tak jako před 48 lety. "Budou ji držet v rámci řetězové hladovky, která probíhá dlouhodobě. Tehdy v roce 1969 ji drželi za splnění odkazu Jana Palacha, především jeho výzvy aby společnost neupadala do apatie, a byly zachovány občanské svobody, a dnešní studenti na ni symbolicky naváží," sdělil Petr Marek z platformy.

V pondělí odpoledne bude slavnostně zahájena výstava v kostele svatého Mikuláše na Staroměstském náměstí. Součástí výstavy, která skončí 2. února, bude promítání dokumentárního filmu Poselství Jana Palacha.

Ve středu 18. ledna pak zástupci platformy zažehnou ve Všetatech u Palachova rodného domu svíce a "Světlo naděje" pro Jana Palacha a Jana Zajíce dovezou k pomníku na Václavském náměstí před muzeem, kde ve čtvrtek naváže připomínkové shromáždění.

Na vzpomínkové akce zve i studentská rada Filozofické fakulty Univerzity Karlovy. Zahájí je v podvečer tradiční pietní akt na náměstí Jana Palacha u jeho posmrtné masky a ukončí 19. ledna panelová diskuse s názvem Palach kulturní. Palach politický. Palach duchovní.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 ˇ 2 ˇ 3 ˇ 4 ˇ 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře