Loupež století

6. leden 2017 | 10.45 |

Loupež století

.

Miliardáři 1

 .

V našem státě se před čtvrt stoletím odehrála loupež století, jaká nemá na světě obdoby.  

Tím, že po roce 1989 nestanovil jasná a zákonná pravidla privatizace ekonomiky, dostali se k obrovským majetkům jistí lidé, kteří na to nemuseli vynaložit naprosto žádné úsilí. Nepotřebovali k tomu ani takové nadání a schopnosti, jaké nutně musel prokázat například Tomáš Baťa, nebo Rockefeller či Rotschild, kteří začínali tzv. od píky – jako docela obyčejní lidé, a teprve poctivá, trpělivá a vyčerpávající každodenní práce a mimořádný podnikatelský talent jim umožnil dopracovat se k jejich velkému majetku.

Následující odkaz vám umožní zjistit o každém z našich zbohatlíků, kteří zásluhou naší podvodné privatizace většinou zcela bezpracně vytěžili z dané situace miliardy na úkor nás všech, jak se ke svým obrovským majetkům dostali.

Je třeba si ale také uvědomit, kdo je tím člověkem, který ze své chorobné touhy stát se za každou cenu světoznámým tuto katastrofu způsobil, a jestli jeho nezodpovědné počínání nenaplnilo skutkovou podstatu trestného činu vlastizrady.

Mám jen vážné obavy, že dobu, poskytnutou nám na označení jistých trestných činů pravým jménem a potrestání pravých viníků, jsme vinou vlastní váhavosti a nedostatku odvahy bohužel už propásli. 

                                                                                                                                                                                                                                   Pavel Havlíček

www.forbes.cz/miliardari2014/

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 5 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře