Ruské úřady mají občany "za hlupáky"

30. prosinec 2016 | 11.03 |

Ruské úřady mají občany "za hlupáky"

Heřman Chromý

29. 12. 2016 

Ruské úřady mají občany "za hlupáky", když nesdělily skutečné příčiny zničení letadla Tu-154, uvedl ruský herec a známý blogger Stanislav Sadalskij. A svá slova doprovází dvěma snímky, z nichž je patrné, že v inkriminované době neštěstí Tu-154 došlo k jeho "вспышкe" (vzplanutí, výbuch).

Katastrofa ruského Tu-154 je teroristickým útokem. Uvedl to na svém blogu LiveJournal.com herec Stanislav Sadalskij s odkazem na jeho přátele v řadách bezpečnostních orgánů.

"Na milión procent šlo o teroristický útok. Pravda je hořká. To mně v Soči řekli přátelé z Federální služby bezpečnosti (FSB), ministerstva vnitra a zdejší obyvatelé. Řekli všechno, jak to je. Nás a média považují za hlupáky. Hlupák stejně neuvěří pravdě, pokud se rozchází s tím, jak se podává", napsal Sadalskij.

Ke zničení letounu ministerstva obrany Ruské Federace, na jehož palubě se nacházelo 92 lidí – ruští vojáci, umělci ruského armádního souboru Alexandrovci a představitelé ruských sdělovacích prostředků, kteří letěli na novoroční koncert v Sýrii, došlo krátce poté, co 25. prosince vzlétl z mezinárodní letiště Adler u Soči.

FSB sdělila, že na palubě Tu-154 nebyly objeveny žádné známky teroristického útoku nebo sabotáže.

Komise pro vyšetření této tragédie se zpočátku přikláněla k verzi technické závady jako jedné z hlavních příčin katastrofy Tu-154. Ruská agentura "Interfax" sdělila 27. prosince, že odborníci z vojenského střediska leteckých sil ruského ministerstva obrany mají za to, že základní příčinou verze havárie Tu-154 byla chyba při pilotování. 
.
Katastrofa Alexandrovci 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře