Jak by dnes vypadaly jesličky

17. prosinec 2016 | 09.09 |

Jak by dnes vypadaly jesličky

MODERNĺ BETLÉM

Jesličky dnes

Jak by vypadaly jesličky, kdyby se Ježíš narodil v roce 2016? Tuto otázku si položili dva američtí podnikatelé a rozhodli se, že tyto moderní jesličky budou prodávat. Jejich verze moderního betlému stojí 130 dolarů (3400 Kč). Ježíšek sice i zde leží v krmelci, Marie s Josefem si však dělají selfie a tři králové přijeli na segwayích s balíky od Amazonu, píše CNN Money.

Bratři Corey a Casey Wrightovi, kteří moderní betlém nabízejí ve svém internetovém obchodě Gorilla Goodies, tvrdí, že jejich zásoba 5000 kusů je již vyprodána. Betlém se začal prodávat 21. listopadu a produkt je podle nich již ziskový.

Moderní betlém také zahrnuje pastýře, který posílá zprávy z mobilu, krávu, která má nápis, že je stoprocentně bio, a ovci ve vánočním svetru. A na střeše stáje jsou samozřejmě solární panely.

"Casey a já jsme si vždy pohrávali s myšlenkami na nové, zábavné produkty," řekl Corey Wright, který pochází z křesťanské rodiny. "Začali jsme mluvit o tom, jak by narození Ježíše vypadalo dnes." Své nápady pak poslali výtvarníkovi a za šest měsíců vznikl nový produkt. Náklady na něj činily 150.000 USD (3,9 milionu Kč).

Wrightovi se domnívají, že velkou část jejich zákazníků tvoří takzvaní mileniálové, tedy lidé, kteří dosáhli plnoletosti nejdříve v roce 2000, a jejich rodiče. Zhruba 20 procent objednávek mají ze zahraničí.

Ne každý je však fanouškem nového betlému. "Někteří lidé ho milují a chápou, že to není rouhání, ale sneslo se na nás také hodně kritiky," dodává Wright. Jejich největším překvapením však je, že mnoho objednávek přišlo z kostelů, od pastorů a reverendů.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře