Pan kancléř se chová jako carský úředník

24. listopad 2016 | 16.28 |

Pan kancléř se chová jako carský úředník


Pavel Havlíček

.

Mynář+Zeman 1

.

Jeho Blahorodí, vysoce urozený pan kancléř Mynář se chová jako carský úředník.

Nejprve nařídil postavit u hradních bran bezpečnostní rámy, kvůli čemuž musejí ubozí turisté vystát několikahodinové fronty, aby mohli poníženě navštívit prostory Zimního paláce - pardon - Pražského Hradu.

To ovšem neplatilo pro občany z jeho z rodných Osvětiman, odkud přijela početná výprava místních příznivců Jeho Carského Prevoschodítělstva, kteří si mohli všichni bez výjimky a osobní prohlídky prošmejdit všechny prostory Hradu, kde to pak náležitě zajedli a zapili na přepychové recepci, placené z hradního rozpočtu.

Nedávno si zase nechal soukromě otevřít Jelení příkop.
"Zavolalo se nám, že tam půjde, tak se tam poslal voják, aby mu otevřel a kancléř si tam mohl zaběhat!", prohlásil jeden z příslušníků hradní stráže, který pochopitelně nechce být jmenován. On a jeho kolegové si dovolují poníženě vznésti dotaz, proč musejí ve dne v noci hlídat lešení, které už tam není.

Pan kancléř rovněž rozhodl o hodinu zkrátit návštěvní hodiny na Hradě, protože má byt přímo nad boční hradní bránou, a turisté mu svým hlasitým hulákáním ruší jeho posvátný klid, z čehož je velmi silně frustrován.

Dále nechal přes noc uzamknout východní bránu Hradu u Černé věže, k níž denně přicházejí stovky lidí po Starých zámeckých schodech. Teď musejí zaměstnanci a policisté, nastupující na ranní směnu, obcházet celý hrad kolem dokola. Jeho kancléřské Blahorodí k tomu trefně poznamenalo: "Já nejsem klíčník!"

Všichni vojáci Hradní stráže mu musejí navíc vzdávat poctu. A to je už opravdu vrchol panských mravů, protože to se u nás dosud ještě nestalo.

Zdá se, že našemu pyšnému kohoutovi nějak moc narostl hřebínek, a bylo by už nanejvýše záhodno mu přistřihnout křidélka.

Hlavně ovšem kvůli tomu, že tento carský úředník nemá ve svém úřadě už dlouho co pohledávat. Nemá totiž zákonem k němu vyžadovanou bezpečnostní prověrku. Jeho Prevoschodítělstvu to zřejmě nevadí, ačkoliv před časem prohlásilo, že by jej bez ní muselo okamžitě zbavit jeho vysokého postavení, svěřeného mu i přes jeho nízkou postavu.

Budeme ho tudíž asi muset vyhodit z okna jeho kanceláře sami, aby se přesvědčil, že v Jelením příkopu může nejen běhat, ale také do něj létat.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře