Bývalý pendrekář předkládá návrh zákona

16. listopad 2016 | 16.35 |

Bývalý pendrekář předkládá návrh zákona

Pavel Havlíček
.
Zdeněk Ondráček-mlátička 1
.
.

Šedesát čtyři poslanců, od krajní levice do středu (KSČM přes ČSSD po ANO; otázka, kde stojí Úsvit, přesahuje autorovo vzdělání), navrhuje zavést trest za urážku prezidenta republiky. "Kdo veřejně hanobí prezidenta republiky, ruší výkon jeho pravomocí a snižuje tak jeho vážnost, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo propadnutím věci," píše se v návrhu, za nímž stojí poslanec KSČM, bývalý policista pohotovostního pluku SNB, externí autor LN Zdeněk Ondráček.

Je návrh motivovaný odborně, tím, že si někdo všiml díry v zákonech, nebo by nevznikl mimo dnešní politický kontext? Stačí pohled na jména podporovatelů z ČSSD (Foldyna, Jandák, Nytrová, Huml aj.), aby bylo zřejmé, že bé je správně. Vesměs jména z takzvané prozemanovské frakce v sociální demokracii. Dokládají to i průvodní vyjádření. "Je potřeba společnost umravnit," prohlásil Stanislav Huml. V poslaneckém návrhu je pak řeč přímo o excesech vůči hlavě státu (jimž je samozřejmě třeba zamezit). A předkladatelé možná tuší, že jejich návrh by stejně neprošel přes Ústavní soud, jde jim teď o gesto, jímž vezmou v ochranu prezidenta.

Stačí nám, abychom si během minuty našli životopisy hlavního navrhovatele tohoto zákona a jeho horlivého zastánce, a bude nám okamžitě jasné, o jaká individua se jedná.

5pt; vertical-align: baseline; background-image: initial; background-attachment: initial; background-size: initial; background-origin: initial; background-clip: initial; background-position: initial; background-repeat: initial;">

Stanislav Huml

Vystudoval na pražské Policejní akademii. Pracoval jako ředitel středočeské dopravní policie, před sametovou revolucí v SNB a byl členem Komunistické strany Československa.[2]

Zdeněk Ondráček

Ještě jako příslušník Pohotovostního pluku SNB zasahoval v lednu 1989 proti demonstrantům během tzv. Palachova týdne. V rozhovoru pro časopis Mladý svět vprosinci 1989 přiznal, že tehdy mlátil lidi a obuškem uhodil i dívku.

Návrh zákona o hanobení prezidenta republiky je vskutku výborně načasovaná akce, která nám dává na vědomí, s kým máme v dnešní vládnoucí garnituře tu čest. Jejich názory jsou jako vystřižené ze starých dávných komunistických časů.

V listopadu 1989 jsme doufali, že se s těmito typickými představiteli totalitního režimu už nikdy ve veřejném životě nesetkáme.

Dnes nám dávají jasně najevo, že oni na svých životních postojích rozhodně nehodlají nic měnit.

 .

Na nás nyní je, abychom jim dali neprodleně a jasně na vědomí, že takovéto lidi rozhodně nestrpíme na místech, kde mají zastupovat a prosazovat vůli většiny našich občanů.

 .

Příkladem může být skupina na facebooku s názvem "Napišme poslanci Ondráčkovi že je komunistickej fízl...". Hned v úvodu stránky se zájemci dozvědí Ondráčkův oficiální poslanecký email.

Toto je například jedna z reakcí: "Pane Ondráčku, mlátil jste lidi, kteří přišli projevit svůj názor, a sloužil jste organizaci, která nepokrytě ku*vila lidem životy, brala jim svobodu a ničila budoucnost. Komunistický fízl je ještě eufemismus, protože vy a vám podobní jste ve skutečnosti škůdci demokracie a svobody. Omluvit byste se měl vy."

Kdo návrh podepsal:


KSČM: Zdeněk Ondráček, Marie Pěnčíková, Hana Aulická Jírovcová, Ivo Pojezný, Václav Snopek, Jaroslav Borka, Karel Šidlo, Leo Luzar, Jiří Valenta, Josef Nekl, Miroslav Opálka, Alena Nohavová, Milada Halíková, Stanislav Grospič, Marta Semelová, Stanislav Mackovík, Josef Zahradníček, Josef Šenfeld, Alexander Černý, Gabriela Hubáčková, Květa Matušovská, Jan Klán, Pavel Kováčik, Vladimír Koníček, René Číp, Miroslav Grebeníček, Vojtěch Filip. 

ČSSD: Vítězslav Jandák, Jaroslav Foldyna, Zdeněk Syblík, Pavlína Nytrová, Miroslava Strnadlová, Richard Dolejš, Marie Benešová, Markéta Wernerová, Jaroslav Zavadil, Ladislav Velebný, Zuzana Kailová, Jaroslav Krákora, Stanislav Huml, Jiří Běhounek, Dana Váhalová. 

ANO: Zdeněk Soukup, Zuzana Šánová, Vlastimil Vozka, Milan Brázdil, Stanislav Pfléger, Pavel Plzák, Stanislav Berkovec, Jana Lorencová, Bronislav Schwarz, Josef Hájek, Martin Sedlář, Josef Kott, Pavel Čihák, Margita Balaštíková, Bohuslav Chalupa. 

Úsvit: Marek Černoch, Olga Havlová, Jana Hnyková, David Kádner, Martin Lank, Karel Fiedler. 

Nezařazení: Karel Fiedler, Petr Adam.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře