Ovčáček lže, jako když "Haló noviny" tisknou

25. říjen 2016 | 19.57 |

Ovčáček lže, jako když "Haló noviny" tisknou

Pavel Havlíček

.
Ovčáček boží

Náš slovutný pan prezident dokázal za pár let zničit dobrou pověst, kterou jsme si získali po Sametové revoluci, kdy jsme my všichni, a spolu s námi celý svět doufali, že se věci u nás konečně obrátí k lepšímu. Zdálo se, že by se u nás mohla znovu zrodit demokracie, kterou jsme opustili po druhé světové válce nástupem komunistů.

Leč nestalo se. Totalitní režim se nám v posledních letech vrací se vší svou zrůdností a zlobou těch, kdo se cítili ohroženi nástupem svobodných a demokratických sil, které přímo z duše nenávidí. Těch, kdo vždy byli a stále jsou navázáni na totalitní režimy v Rusku a Číně, a nyní se jim snaží vecpat do přízně všemi metodami, ať jsou jakkoli nedůstojné. Je jim jedno, jakou ostudu nám udělají ve světě, a co si o nás kde pomyslí.

Posledním excesem bylo neudělení Řádu TGM Jiřímu Bradymu, který jediný z celé rodiny přežil koncentrační tábory v Osvětimi a Terezíně. Byl na něj navržen, ale jelikož si jeho synovec, ministr kultury Daniel Herman dovolil proti prezidenstké vůli prokázat čest dalajlámovi, vše bylo odvoláno. Nyní se jeho mluvčí Ovčáček snaží stejně marně, jako v případě Peroutkova článku, najít důvody tohoto faux-pas, o němž už píše nejen světový tisk, ale také se k němu vyjadřují čelní izraelští představitelé, které už Zeman předtím urazil tím, že se nezúčastnil pohřbu prezidenta Šimona Perese.

Poslední počiny pana prezidenta jsou už skutečně na pováženou, a lze se proto domnívat, že jeho pomstychtivost a ješitnost naprosto převládly nad jeho povinností důstojně reprezentovat naši vlast před světem. Zatím však dokazuje jen svou malost a ubohost, v čemž mu zdárně sekunduje jeho  věrný a oddaný mluvčí Ovčáček. Sledovat jeho beznadějnou snahu je pro nás neskonalým utrpením. Snažit se nějak zdůvodnit prezidentovy trapné úlety je pro normálního člověka naprosto neřešitelné, a dávno už by to vzdal.

Tento zoufalec však přesto ve svém marném úsilí statečně vytrvává, a to dokonce za cenu toho, že lže více než "Haló noviny",  jejichž byl po několik let redaktorem.

Důkazem toho je rozhovor, který níže uvádím. Jeho neuvěřitelné slovní eskapády, provázené takovýmí perlami, jako např. "Je dobře, že nejvyšší ústavní činitelé vydali konstataci", stojí opravdu za přečtení.

Je pouze na úvaze čtenářů, zda jim budou věřit, nebo nikoliv.

Pro nás však jsou jen podnětem k otázce, zda tento člověk vůbec ještě patří mezi svéprávné, či zda nemá být urychleně i se svým pánem odvezen na kliniku Dr. Chocholouška.

.

www.seznam.cz/zpravy/clanek/ovcacek-rikam-to-za-prezidenta-herman-by-se-mel-omluvit-zneuctil-28-rijen-3471

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 2.33 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře