Lidská práva za plotem

18. říjen 2016 | 16.53 |

Lidská práva za plotem

Pavel Havlíček
.
Dalajláma 1
.

Dnes jsme se měli možnost dvakrát na vlastní oči přesvědčit o tom, jak je to v naší zemi s lidskými právy.

V prvním případě jsme se dozvěděli, že návrh hnutí "Úsvit" na znárodnění majetku miliardáře Bakaly byl zamítnut:

Vláda zamítla návrh poslanců na znárodnění majetku podnikatele Zdeňka Bakaly, bývalého spolumajitele černouhelné OKD. Pokud by ke znárodnění došlo, bylo by prý rozhodnutí kabinetu v rozporu s principy demokratického státu.

"Tento návrh zákona zpochybňuje dělbu moci ve státu. Parlament by tak nahradil moc soudní, a navíc by byla porušena Listina základních práv a svobod. Rozhodování přísluší nezávislým soudům, ani vláda ani parlament do toho nemohou zasahovat,” řekl ministr pro lidská práva a rovné příležitosti Jiří Dienstbier.

Jak se říká, pozdě bycha honit. Jestliže bylo umožněno tímto státem, aby se tak ohromného majetku Bakala zmocnil, není samozřejmě v jeho silách, aby jej nyní vyvlastnil. To není vina zákona, ale toho, kdo tuto obrovskou zpronevěru umožnil. Ten by měl být především stíhán a souzen. Že tomu tak není, ukazuje na to, že je cosi shnilého ve státě českém.

To ostatně potvrzuje i druhý případ, jímž byl příjezd dalajlámy na žofínské "Fórum 2000". K tomu se zcela jasně vyjádřil prezidentův mluvčí Ovčáček:

" Nemám o tom informace. Dalajlámu opravdu neřeším, protože se žádné setkání s panem prezidentem neuskuteční a ani nebylo plánováno."

Není divu, že se takto k dalajlámově návštěvě, která by pro nás všechny měla být vzácnou poctou a příležitostí k hovorům o lidských právech, staví prezident Zeman, který oficiálně a veřejně neuznává práva Tibetu na jeho samostatnost. O tom přece své čínské bratry osobně informoval při své demonstrativní návštěvě této totalitní země.

Jedním ze základních lidských práv je svoboda projevu a svoboda shromažďovací.

Že je v naší zemi snaha tato základní práva občanů co nejvíce omezit, není jistě třeba nikoho zvláště přesvědčovat.

Vidíme to totiž jasně z každého kroku nejen prezidenta, ale i celé naší vlády.

Není proto divu, že prokazují takovou vrcholnou neúctu k jednomu z hlavních bojovníků za svobodu a lidská práva, jakým je dalajláma. Kancelář prezidenta nepovolila tradiční postavení pódia na Hradčanském náměstí, a tak se jeho početní příznivci museli sejít v prostoru před Salmovským palácem. To je další jasný důkaz o tom, že tento režim v čele s prezidentem Zemanem potlačuje lidská práva v míře nevídané.

Může tak činit ze všech sil, ale názor našeho národa to stejně neovlivní.  

Naši papaláši si už jednou musí uvědomit, že my si do svých práv věčně mluvit nedáme, a že máme právo veřejně projevit náš postoj k tomu, jak má vypadat skutečně svobodný a demokratický stát.

Současní jeho představitelé však ústy národa vůbec nehovoří – a to se jim v budoucnu zcela určitě krutě vymstí! .

Dalajláma 17.10.2016

Tibetského dalajlámu přivítaly dnes na Hradčanech tisíce jeho příznivců

.

echo24.cz/a/wyZ7b/tibetske-vlajky-vitaji-dalajlamu-na-hradcanech-zakaz-podia-nepomohl

blog.aktualne.cz/blogy/dzamila-stehlikova.php

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře