Dnes podřezávají ovce. Koho zítra?

20. září 2016 | 22.00 |

Dnes podřezávají ovce. Koho zítra?

Pavel Havlíček

.
Rituální porážka ovcí 2

Muslimové k oslavě Svátku oběti rituálně obětovali kozy na rakouských a moravských pastvinách.

 .

Když jsem před pár dny četl tuto zprávu, nemohl jsem uvěřit svým očím, co všechno se dnes u nás děje, aniž by tomu byla věnována větší pozornost:

 .

Server ParlamentniListy.cz s odvoláním na rakouský deník Krone informuje o rituální porážce devětasedmdesáti ovcí na pastvinách ve východním Štýrsku. Všechna zvířata byla usmrcena způsobem, který je uplatňován mezi muslimskými věřícími. Na místě porážky se válely zdechliny zvířat, špinavé kůže a celý prostor byl doslova zalitý potoky krve. Rituální porážka zvířat bez narkózy je přitom v Rakousku zakázána.

Starostka obce Kostlice na Břeclavsku Anna Bradávková (KSČM) potvrdila deníku Právo, že skupina muslimů, momentálně žijících v Rakousku, využila odlehlé místo poblíž místního zemědělského družstva k rituální porážce ovcí. Podle místních se jednalo o několik desítek aut s muslimy. Když starostce obyvatelé ukázali místo, kde ovce pozabíjeli, oznámila případ policii. Odkud ovce pocházely, není jasné.

Odborníci konstatují, že tento druh porážky je pro zvířata velmi bolestivý a smrt může následovat až po několika minutách. Často se dokonce stává, že podříznutá zvířata vstávají a v agónii pobíhají okolo.

Jako jeden z pachatelů šokujícího trestného činu byl označen turecký muslim a po dalších jeho komplicích v současné době pátrá rakouská policie. Vše se událo na pastvinách, které patří rakouskému občanovi. Ten chtěl podle svých slov prokázat svému tureckému kolegovi laskavost a na jeden měsíc mu pronajal pastviny, včetně přístřešku pro samotné ovce. "Tušil jsem, že některé z těch ovcí chce porazit, ale šokovalo mě, že jich bylo tolik."

Majitel pastvin chtěl "muslimského řezníka" v jeho konání zastavit. Byl ale natolik šokován rozsahem surovosti, že se nepřinutil k akci. Celkem měl 131 ovcí a patrně je chtěl zabít všechny. Naštěstí si jeho činu všiml někdo jiný a zavolal na pomoc příslušné úřady. "Sedmdesát devět ovcí sice bylo usmrceno obzvlášť surovým způsobem, ale aspoň zbylých padesát dva ovcí se podařilo zachránit," uvádí majitel.

Svátek oběti, Svátek obětování či Velký svátek (ĺd al-adhá) je náboženský svátek, který slaví muslimové a drúzové. Probíhá formou oběti coby připomínky na Ibrahímovu oběť berana Bohu. Při svátku se lidé modlí k Bohu a obětují různá zvířata, nejčastěji ovce nebo kozy.
ĺd al-adhá je jedním ze dvou oficiálních svátků islámu (druhým je svátek přerušení půstu, ĺd al-fitr). Slaví se 10. dne měsíce dhú'l-hidždža islámského kalendáře. Tento den je obětním dnem i v Mekce, kde 10. dne vrcholí hadždž.

.

Tato zpráva se objevila jen v internetových Parlamentních listech a v několika méně známých novinách. V televizi o ní proběhla jen nepatrná zmínka, a nikdo se nad touto děsivou událostí ani nepozastavil.

A to mě znepokojuje, ba přímo děsí. Protože utajovat před lidmi tak alarmující skutečnosti, jako byla tato, je věc téměř neuvěřitelná.

Ačkoliv u nás se člověk nemůže divit už vůbec ničemu. Televizní zpravodajství zaplňuje vysílací čas bezvýznamnými banalitami ze života tzv. "celebrit", a prokládá je navíc upoutávkami na přiblblé televizní seriály a reklamami.

Ale že se na našich pastvinách bestiálně vraždí nevinná a bezmocná zvířata, o tom nepadne ani zmínka.

Asi jsme opravdu také jen ovce, když si tohle necháme líbit.
.

Radím vám, učte se rychle verše z koránu, abyste si zachránili život, až na vás vyrukuje islámský extrémista s nožem v ruce.

Zatím muslimové podřezávají na našem území "jen" ubohé ovce.
.
Koho budou podřezávat zítra?
.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře