První Krysař se hlásí

12. červen 2013 | 09.41 |

První Krysař se hlásí

Pavel Havlíček

Zpráva z médií

Chystá se za Hanákovou do vlády bývalý děkan AMU Hlaváč?

11. června 2013 17:55  ČT24

Zpráva z médií

Praha - Nominantku TOP 09 ve vládě a ministryni kultury Alenu Hanákovou by mohl vystřídat bývalý děkan Hudební a taneční fakulty AMU a klarinetista Jiří Hlaváč. S odvoláním na vládní zdroj to píše server iDNES.cz, čeká se už prý jen na návrat předsedy strany Karla Schwarzenberga ze zahraničí.

O odchodu Hanákové se spekuluje již delší dobu, od nástupu do funkce sklidila kritiku z opozičních řad i odborných kruhů, sama informace o výměně nepotvrdila ani nevyvrátila. "Až to budu vědět, tak vám to určitě řeknu," cituje server její reakci.

Hanáková je členkou hnutí Starostové a nezávislí, se kterým TOP 09 ministra zahraničí Karla Schwarzenberga dlouhodobě spolupracuje. Šéf hnutí a poslaneckého klubu TOP 09 a Starostů Petr Gazdík připomněl, že v této věci mají pravomoci právě jen Schwarzenberg a on. Budou spolu mluvit na zítřejší společné schůzce.

Vedle Hlaváče se spekuluje jako o adeptech do vlády také o bývalém řediteli ČT a AMU Ivo Mathém, poslanci Stanislavu Polčákovi nebo senátorovi Jiřím Šestákovi. Zdroj, na který se iDNES odvolává, ale favorizuje klarinetistu Hlaváče, který se k celé věci nechtěl vyjádřit.

_______________________

Naše naléhavé volání po novém Krysaři, který by zbavil hansovní město Hameln krys, bylo, jak se zdá, úspěšné. A je už opravdu nejvyšší čas, abychom nějakého našli, protože krysy se nám mezitím rozmnožily tak, že zamořily celé naše království. Jestli to takhle půjde dál, zbude z něj jen jedno velké smetiště.

Můžeme díky Bohu konstatovat, že se nám přihlásil první adept. Je to sice pouze klarinetista, ale jak známo, hráči na dechové nástroje jsou většinou multiinstrumentalisté.

Jako například takový Jiří Stivín. Divím se, že právě on se nepřihlásil jako první. On přece ssebou neustále nosí po kapsách spoustu různých flétniček a píšťal, na něž umí hrát nejen ústy, ale i nosem, a dokonce i na dvě zároveň. On si třeba nasadí dvě miniaturní píšťalky k nosním dírkám, a je to takový koncert, že by i Felix Slováček záviděl. To by byl další výborný adept. Když slyšíme jeho sopránsaxofon, nestačíme žasnout. I krysy by určitě zůstaly čumět, a než by se vzpamatovaly, tak bychom je všechny stihli pochytat do klecí.

Nu což, musíme doufat, že pokus prvního pištce, kterého do boje s krysami vyšleme, bude úspěšný. Ono také záleží na tom, jak jsou ty naše krysy muzikální. Pokud nemají hudební sluch, bude to asi marné. Ale za pokus to určitě stojí. My teď už nemáme čas zkoumat jejich intelektuální úroveň.

Snad je výkon našeho prvního adepta zaujme natolik, aby jej byly ochotny následovat, a krysím pochodem opustily nejen město Hameln, ale i celé naše království.

Co nám jiného zbývá, než doufat v zázračné schopnosti našeho prvního uchazeče a jeho nástroje. Věříme, že budeme moci panu děkanovi děkovat za to, že nás zachránil od zkázy.

Protože jestli se to jemu, nebo některému jinému Krysaři nepodaří, budeme nakonec my sami brzy pískat kudlu.

     

      První adept na Krysaře - klarinetista Jiří Hlaváč

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře