Největší lotr v Česku?

22. srpen 2016 | 17.17 |

Největší lotr v Česku? Podle mnohých tento muž!

.

Hrob Václava Babinského Řepy

 Hrob Václava Babinského v Praze - Řepích

Instory.cz - 20. srpna 2016 

.

Píseň o krvavém lotru Babinském zná u nás téměř každý. Byl ale tento muž, který se narodil před 220 lety, 20. srpna 1796, opravdu náš největší lotr a loupežník? 

Skutečnost je přece jen trochu jiná, než nám líčí legenda. Babinský byl synem nádeníků chudších než kostelní myši. Nikdy nechodil do školy a ani na vojnu ho nevzali, protože předstíral duševní chorobu. Nechtělo se mu dřít tak, jak dřel jeho táta a tak utekl z domova a toulal se a kradl. 

V devětatřiceti letech byl odsouzen na dvacet let těžkého žaláře. Byl vězněn na Špilberku a v Kartouzích. Právě v Kartouzích si svojí pokorou získal jeptišky, které pečovaly o vězně. Zželelo se jim ho a vyžádaly si vězně jako zahradníka do ženské věznice v Řepích u Prahy. Babinskému se u jeptišek velmi zalíbilo a zůstal u nich i po té, co mu trest vypršel. 

A jak se tedy zrodil proslulý arcimordýř? Babinský ho ze sebe udělal sám. V době, kdy už byl vetchý stařík, v hospodě barvitě vyprávěl o svých krvavých mordech. A jak se tak historky šířily, stávaly se děsivější a krvavější, až se stal z Babinského ten nejkrvavější mordýř v našich dějinách. 

Do těch dnešních lotrů vydávajících se za zástupce lidu, měl, jak je vidět hodně, ale opravdu hodně daleko! 

.

Topolánek kniha

Lotr Babinský o sobě jen vyprávěl v hospodě  - ti dnešní už dokonce píšou knihy

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře