Tajemná čarodějnice Proutníková - Mrencová

7. srpen 2016 | 07.49 |

Tajemná čarodějnice Proutníková – Mrencová

Pavel Havlíček

.
.
Mrenková-Hašek
 .

Ačkoliv jsme v naší politice na leccos zvyklí a vídáme zde často velmi děsivé zjevy, tento nám všem nahnal velký strach, a mnohým z nás dokonce naskočila i Husákova kůže.

Kdybychom spatřili tuto příšernou babiznu poslední dubnový den někde poblíž Velkých Losin, nemohli bychom se vůbec divit, protože bychom se nepochybně domnívali, že míří jako obžalovaná na proces upalování čarodějnic.

Ona se však už dlouho pohybuje ve společnosti jistých čelných politiků jako jejich mluvčí a vyslovuje za ně různé intrikánské teorie. Jelikož na tomto poli vídáme podobné týpky velmi často, zůstalo to dlouho nepovšimnuto – až teprve nyní se jakousi hloupou náhodou přišlo na to, že je to jedna z čarodějnického spolku, který v naší politice vyvíjí již dlouhá léta záškodnickou a konspirační činnost.

Potkat tuhle babu v nočních hodinách někde uprostřed lesa, určitě bychom se dali na bezhlavý útěk. Zdání však klame, a toto strašidlo je zřejmě zcela seriózní zaměstnanec, který nám hodlal pouze poskytnout zajímavé informace o činnosti toho či onoho poslance či ministra.

Má sice výzor čarodějnice, nebo v lepším případě domovnice či majitelky veřejného domu, ale přesto působí už dlouhou dobu jako vlivná lobbistka našich vysoce postavených politiků. Všichni to sice usilovně popírají, ale my máme o její činnosti své přesné informace.

Je nám už dávno známo, že naše politická scéna má velmi úzké kontakty s ďáblem, který s nimi jedná buď přímo, nebo prostřednictvím různých svých pekelných vyslanců, tzv. kmotrů.

Není tudíž nic divného, objeví-li se ve společnosti těchto strašidel občas také podobná příslušnice Svazu českých čarodějnic, letící na koštěti na jejich důležitý sabat.

Proto se jich nelekejte, a na množství nehleďte!
.
_______
.

O tom, že za Michala Haška roky komunikovala jistá Lucie Proutníková, žena, která ve skutečnosti neexistuje, informovala minulý týden MF Dnes. Podle informací deníku se za ní skrývá lobbistka Jana Mrencová, kterou soud zatím nepravomocně odsoudil za to, že za úplatu nabízela ovlivnění novinářů(více čtěte ZDE). Hašek od začátku tvrdí, že ženu takového jména nezná, naopak firma spojená s Mrencovou prý kdysi pro jeho úředníky pořádala mediální školení.

"To opravdu máte mylné informace. Já už politiku nedělám," řekla Mrencová MF Dnes v reakci na obvinění, že právě ona je tajemnou mluvčí.

Okurková záležitost

Jenže Česká tisková kancelář, kam informace a avíza z adresy lproutnikova@seznam.cz přicházely, si podle mluvčího Jana Weissera totožnost Proutníkové ověřila. "ČTK osobním dotazem věrohodnost tohoto zdroje u spolupracovníků Michala Haška v Brně ověřovala. Byl jimi tehdy označen za spolehlivý. Až do letošního května se Michal Hašek ani nikdo jiný z jeho úřadu proti zveřejněným informacím nebo jejich zdroji neohradil," uvedl mluvčí Weisser v tiskové zprávě.

Narážel tím na zprávu z letošního května, kterou centrální dispečink agentury opět obdržel z adresy lproutnikova@seznam.cz. Tehdy Proutníková zaslala Haškovo vyjádření k církevním restitucím. Krátce na to se na ČTK obrátila krajská mluvčí Holešinská Windová s žádostí o opravu zdroje informace, nikoli jejího obsahu.

I k tomu má ale mluvčí vysvětlení. "Považovala jsem to za chybu, zpráva totiž byla věcně v pořádku," uvedla pro server Lidovky.cz.

Monitoringu nevěnovali pozornost

Minimálně zarážející však je, že si osoby pod jménem Lucie Proutníková, která za Haška v médiích vystupovala roky, nevšiml ani nikdo z jeho týmu. Jeho tiskové oddělení mu přitom pravidelně, tak jak je u všech politiků zvykem, připravuje monitoring médií. A pracovníci museli logicky nejbedlivěji sledovat zprávy, které se týkaly právě jejich kraje.

"Vzhledem k akcím typu Žít Brno a tak dále a řídkému výskytu tomu (zaměstnanci tiskového oddělení) nevěnovali pozornost," dodala ještě mluvčí Holešinská Windová s tím, že Hašek měl za sedm let zhruba 29 tisíc výstupů, naopak neexistující mluvčí Proutníková jen 25.

Na serveru Lidovky.cz mluví Proutníková za Haška například v červnu 2011. Tehdy předseda Asociace krajů České republiky žádal bývalého premiéra Petra Nečase o schůzku k maturitám (celý text si můžete přečíst ZDE a také ZDE).

Databanka České tiskové kanceláře však eviduje mnohem více zpráv. Z pozice mluvčí Michala Haška vystupuje Proutníková v letech 2010 až 2014. Za hejtmana se například v roce 2011 vyjadřovala k aktuálním tématům anebo posílala avíza na očekávané události.

Lobbistka Mrencová už v 90. letech spolupracovala například s manželkou Miloše Zemana Ivanou či později s Jiřím Paroubkem. V kuloárech se o ní mluví jako o vlivné lobbistce sociální demokracie s rozsáhlými kontakty. Sám Paroubek se na adresu Mrencové, její spolupráce s Haškem a další tváří sociální demokracie, zastřeleným podnikatelem Romanem Houskou vyjádřil jako o "koních ze stáje mediální čarodějky Mrencové".

Média spekulovala také o jejím propojení s Věcmi veřejnými. Radek John či Karolína Peake se například objevili v soutěži Missis, kterou roky pořádá právě agentura Mrencové. Syn jejího partnera se také podle týdeníku Euro na čas stal mluvčím politické platformy Lidem, za kterou stála právě Peake.

Zdroj: Lidovky.cz
.
.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře