Jeliž tápe

11. červen 2013 | 14.20 |

 Jeliž tápe

Zpráva z tisku

Právo 10..června 2013 8:02

Úřednici za převedení 222 miliónů eur ve spánku vyhodili neprávem Banka v německé spolkové zemi Hesensko propustila neprávem svou kontrolorku, která přehlédla velkou transakční chybu a nechala uskutečnit převod 222 222 222, 22 euro. Chybu způsobil jeden z bankovních úředníků, který v době zadávání sumy 64,20 eur do formuláře v počítači usnul s prstem na klávesnici.

O tom, že byla dohlížitelka vyhozena z práce neprávem, rozhodl zemský pracovní soud, informoval server BBC. Podle soudců měla být žena pouze napomenuta, jelikož nechybovala úmyslně. U soudu zaznělo, že žena v inkriminovaný den za směnu zkontrolovala 812 dokumentů. Událost se stala v dubnu loňského roku. Osmačtyřicetiletá žena, která pro banku pracuje od roku 1986, si chyby úředníka nevšimla. Zpozoroval ji až později další její kolega a napravil ji. Banka má nyní za povinnost ženu znovu zaměstnat.

____________________

Jeliž tápe

Pavel Havlíček

Jeliž tápe, kníže chrápe,

Násoska a Vyliž chlastá,

co stane, každý chápe -

ztráta je miliard na sta!

__________________________

Tady vidíte, co se může stát, když v Německu usne jeden jediný bankovní úředník.

A to u nás je to ještě o moc horší.

Jakoby tu usnuli všichni bankovní úředníci jako v Šípkové Růžence. Protože jinak by si museli dávno všimnout, že naši šlechetní rádcové se svými přáteli si ulévají své nakradené miliardy na svá konta ve Švýcarsku, nebo na Bahamách a v podobných daňových rájích.

Zajímavé je, že nikde žádné peníze nechybějí. Když se třeba švýcarské banky zjistily podezřelé bankovní převody při tak velké loupeži, jako byl případ Mostecké uhelné, podle naší vlády se nám vlastně vůbec nic neztratilo.

I když nás na tenhle tunel švýcarské soudy upozorňovaly už dávno a měli jsme tedy dost času se o peníze na zablokovaných kontech přihlásit, královský rádce Vyliž o ně žádný zájem neprojevil.

A náš pan král Násoska?

Ten byl dokonce nedávno osobně u švýcarského soudu v Belinzoně, kde soud s lupiči - pardon - pány uhlobarony - probíhá, a prohlásil, že všechno bylo v naprostém pořádku, nikdo škodu neutrpěl ani nezavinil, a z královské pokladnice se vůbec nic neztratilo. Takže pánové mohou být v naprosté pohodě, které si také náležitě užívají. Někteří z nich se dokonce ani neobtěžují k soudu přijít. Někteří náhle onemocněli, a jeden dokonce tvrdí, že je jen chudý důchodce, a nemá na cestu dost peněz.

Zjistit konta podvodníků, na nichž dochází k podezřelým převodům, je velmi jednoduché a snadno proveditelné, ovšem pouze tam, kde vládne spravedlnost.

Nikoliv však v zemi, kde vládne král Násoska I. a jeho rádcové. Ti buď chrápou, chlastají, nebo se hádají o peníze, a potom si tihle loupežníci se svými druhy v klidu vybírají z královské pokladny, kolik se jim zachce.

Vždyť jsou to přece samí poctiví lidé, jako třeba ti příbuzní a známí našeho bývalého pana krále, co je nedávno pustil na svobodu. A těm si nikdo netroufne zkřivit ani vlásek na hlavě.

Také náš současný pan král má podobných přátel dost, mezi nimi i ty, kteří vytunelovali Mosteckou uhelnou, a každému z nich je za něco zavázán. Takže se nemusejí ničeho obávat. A zbytek zlodějů, to jsou naši slavní páni rádcové a jejich přátelé. Všichni mají peněz dost, jen královská pokladna zeje prázdnotou. A rádce Jeliž teď marně tápe, kde by v ní našel peníze na úhradu škod po povodních.

A jak by ne, když utrpěla škody za sta miliard. A pokud se ještě náhodou někde něco najde, pak naši papaláši, když se jednou za čas probudí z opice, rozkradou to jako straky. A není divu, když sídlí ve Strakově akademii.

Vážení postižení povodní, oloupení, okradení a zbídačelí občané této země!

S jakýmikoli nadějemi na to, že vám náš pan král dá nějaké peníze, se rozlučte.

I kdyby se všichni proletáři všech zemí spojili, i kdyby polední bitva vzplála a dali se na pochod, stejně jim to bude houby platné.

Protože v tom našem slavném království už dávno tihle piráti z Karibiku rozkradli, projedli a propili, co mohli.

           

             Piráti z Karibiku

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře