S islamistou zatočili, že se nestačil divit!

29. červenec 2016 | 08.50 |

Instory.cz - 28. července 2016

S islamistou zatočili, že se nestačil divit! Tohle je totiž jediná a správná cesta!

.

.

Islamista 1

S podobnými lidmi nesmí mít společnost žádné slitování!
.
.

Jak se má zacházet s osobami, které dělají "náboráře" teroristům z Islámského státu předvedl nedávno soud v rakouském Štýrském Hradci. 

Radikální duchovní provozoval na YouTube kanál, kam nahrával svá kázání, ve kterých vyzýval mladé muže, aby se připojili k Islámskému státu a zapojili se tak do "svaté války" proti bezvěrcům. Pětatřicetiletý duchovní srbského původu patřil podle rakouských vyšetřovatelů mezi hlavní osobnosti rakouské džihádistické scény. Ve svých kázáních sice nikdy nehovořil přímo o IS, nicméně v záběrech byla vedle něj vždy černá vlajka této teroristické organizace. Odsouzený kázal o povinnosti všech muslimů útočit na "nevěřící" a tvrdil, že k islámu nepatří mír. 

Rakouský soud neměl pro uvedenou činnost žádné pochopení a jeho činnost kvalifikoval jako veřejné nabádání k vraždě. Poslal ho proto na 20 let do vězení! Podle televize ORF soud poslal na 10 let do vězení i osmadvacetiletého Čečence, který podle obžaloby s radikálním kazatelem spolupracoval a podílel se na verbování mladých muslimů. Rozsudek zatím není pravomocný, protože advokát odsouzeného prohlásil, že se proti rozsudku a právní kvalifikaci činu odvolá. 

Věříme, že odvolání bude zamítnuto a rozsudek odvolací soud potvrdí v celém rozsahu! A soudci, který pochopil, že s podobnými "kazateli" nesmí mít společnost žádné slitování, můžeme jen zatleskat. 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře