Kalousek se přiznal

7. červenec 2016 | 11.10 |

Kalousek se přiznal

.

Kalousek,Bělobrádek Velehrad

Dva lidovci, bývalý - Miroslav Kalousek a současný - Pavel Bělobrádek, se pokorně obracejí k Bohu na mši svaté na Velehradě

.

.

Vážení čtenáři!

.

Byli jsme velmi překvapeni až šokováni zprávou, která se k nám donesla, a jíž je vskutku těžko uvěřit – nicméně, skutečně se tato událost stala. Jsme rádi, že Česká Wčela je prvním médiem, které vám ji může sdělit.

Miroslav Kalousek je nám všem znám jako horlivý komentátor veškerého dění, které se odehraje jak na půdě parlamentu, tak na celé naší politické scéně. Téměř každý den zaslechneme v televizi i jinde jeho pověstný žižkovský dialekt, s nímž komentuje každou i sebemenší událost, jaká se kdy kde odehraje. Je tak aktivním glosátorem pro veškerá veřejná média, že máme dojem, že má na to exkluzivitu, a že nikdo jiný na půdě parlamentu není oprávněn cokoli sdělovat. Nejvíce známé jsou jeho antibabišovské projevy, jimiž je tak posedlý, jako by neměl v hlavě už vůbec nic jiného, než jak na tohoto svého věčného rivala naházet co nejvíce hnoje. I samotný Zikmund, zvaný "šelma ryšavá", je proti němu učiněný beránek.

A představte si, že tento drsňák Kalousek, zřejmě pod vlivem - tentokrát nikoli alkoholu, nýbrž atmosféry právě proběhlých státních svátků, najednou zničehonic provedl něco tak nepravděpodobného, že je tomu takřka nemožno uvěřit.

Při tradiční mši svaté na letošní Pouti na oslavu slovanských věrozvěstů na Velehradě dne 5. července se totiž zcela nečekaně přiznal ke všem svým lotrovinám, které má na svědomí, a které doposud pečlivě tajil, řídě se přitom jedenáctým přikázáním politiků, to jest: "Nedokážeš!"

Provedl to ovšem velmi rafinovaně, jak je u něj zvykem, takže nikdo kromě nás si toho ani nevšiml.

Uprostřed modlitby se náhle začal rázně bušit v prsa se slovy: "Je to má vina, má vina, má vina!", a po skončení slavnosti se odebral k olomouckému arcibiskupovi Janu Graubnerovi, aby se mu vyzpovídal ze všech svých hříchů.

Svědomí ve známém pragmatikovi Kalouskovi zřejmě už pracovalo delší dobu, neboť nás před časem překvapil jako horlivý zastánce práv studentů na oslavy 17.

listopadu, a později jako velký bojovník za svobodu Tibetu.

Kdo by to od tohoto člověka, který vždy působil dojmem naprosto neprůstřelného pistolníka, kdy čekal? Ohromná očišťující atmosféra, panující každoročně na této slavnostní bohoslužbě, však zřejmě vykonala své, spolu s děsivými myšlenkami na to, jak skončil Mistr Jan Hus, a on pravděpodobně nechtěl skončit stejně.

Každopádně s radostí kvitujeme tento jeho sebemrskačský počin, a věříme, že se téhož dočkáme i od dalších našich politiků, kteří mají něco nekalého na svědomí, to jest téměř všech.                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                  Pavel Havlíček, šéfredaktor ČW

.

Velehrad 2016 3

Úžasná atmosféra tradičních Cyrilometodějských slavností na Velehradě má zřejmě očistný vliv na svědomí našich politiků

.

.

Kalousek

Miroslav Kalousek a 20 let jeho úřednických a politických her

O čem kauza je?

Nadační fond proti korupci (dále jen "NFPK" nebo "fond") zveřejnil dne 1. 7. 2014 prázdninové čtení "k vodě". Čtenáři nabízí na jednom místě souhrn těch kauz, díky kterým se úředník a politik Miroslav Kalousek stal za 20 let nejvlivnějším politikem a zákulisním hráčem své doby.

Na základě otevřených zdrojů je možné si připomenout kauzy posledních dvaceti let, ve kterých buď přímo, nebo nepřímo figuroval úředník a posléze politik a člen vlád České republiky Miroslav Kalousek. Zájemci se tak mohou dozvědět, jak zkušení parašutisté hodnotili "kvalitní" padáky, na nichž zahynul vojín Roman Prinich, jak se v případě zakázky na modernizaci tanku řady T-72 hlasovalo až do úplného vítězství outsidera, jak se "ztratil" otisk firemního razítka z obálky v zakázce na štábní informační systém. Dále pak jak byly vyměněny stíhací letouny MiG-29 za polské vrtulníky, které však pro svůj účel nebyly příliš vhodné, jak se v roce 1997 přel Petr Nečas s Miroslavem Kalouskem o to, zda armádní koncepce obrany země požaduje maximální nebo minimální počet tanků řady T-72, nebo jak proběhl "prodej" kasáren na náměstí Republiky v Praze v hodnotě necelé jedné miliardy korun, ze které však stát neobdržel skoro nic.

Je možné se z publikace dozvědět, jak náměstek na Ministerstvu obrany M. Kalousek "o všem rozhodoval", ale za "nic" nenesl právní odpovědnost, což je pravý klíč k tomu, proč nebyl za své působení na Ministerstvu obrany v 90. letech nikdy policií obviněn.

Nikoli nezajímavá je i role M. Kalouska v kauze Diag Human, ve které jeho dobrý známý a "soused přes řeku" Josef Šťáva požaduje po státu mnoho miliard za údajně zmařený obchod s krevní plazmou. Překvapivá je i podpora poslance M. Kalouska při nákupu nadzvukových letounů Gripen, která byla podmíněna zvýšením salda státního rozpočtu o desítky miliard korun, nebo podpora projektu elektronického mýtného systému a následného projektu elektronických vinět namísto papírových dálničních známek, o němž odborníci prohlašovali, že "z hlediska ekonomického, dopravního i technického je to naprostý nesmysl", přičemž celý projekt měl být o devět až jedenáct miliard korun v průběhu pěti let dražší, než papírové dálniční známky.

Překvapí i to, jak křesťanskodemokratický ministr financí Kalousek nadělil pod stromeček v roce 2008 hazardním společnostem dárek v podobě povolení internetového kurzového sázení. Za zmínku také stojí podivný postoj M. Kalouska v kauze nákupu letounů CASA a také podivná snaha o prosazení jediné superzakázky v objemu mnoha desítek miliard korun na odstranění starých ekologických škod. Zmíněn je také jeho postoj k zákonu o církevním narovnání. Součástí publikace je také humorné odlehčení a je zmíněn výrazný smysl pro humor, kterým M. Kalousek vládne jako málokdo na české politické scéně. Přiložen je také popis jeho vazeb na zbrojaře Richarda Hávu.

"Zmíněnou publikaci jsme se rozhodli publikovat z toho důvodu, že doposud takovýto souhrn chyběl. Rád bych tímto jménem Fondu popřál všem zajímavé, i když rozhodně bohužel ne veselé, čtení," okomentoval vydání publikace ředitel Fondu Petr Soukenka.

Publikace je k dispozici ve stručné a v podrobnější verzi. Obě verze se liší počtem stran, věnovaným jednotlivým kapitolám. Ta první je určena nenáročnému čtenáři, kterému postačí rámcový popis kauz bez jemnějších souvislostí.

.

Jaké dokumenty si můžete k tématu stáhnout?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře