Ovčáček, ovcí miláček

3. červenec 2016 | 11.03 |

Echo 24.cz - 32. července 2016

echo24.cz/a/iPXyJ/ovcackovy-velke-televizni-plany-prekonam-sledovanost-moravce

.

Ovčáček, ovcí miláček


Pavel Havlíček

 .

.

Ovčáček OVTV 1

.

Tak se nám prezidentův Ovčáček pochlubil, že jeho OVTV chce překonat sledovanost Moravce na ČT. Že prý zatím natáčí pouze na iPhone, ale brzy prý si již plánuje pořídit i externí mikrofon, a prý má už dokonce objednaný stativ!

Člověk nepřestává žasnout nad tím IQ tykve, kterým tento hradní pasáček oplývá. Jeho mdlý rozoumek obecního blba se nám tu chlubí odbornými znalostmi, které dnes hravě trumfne i tříleté dítě. Kdyby dnes s kterýmkoli malým děckem s těmito svými znalostmi soutěžil, odešel by na hlavu poražen.

Ale co je mnohem horší, že jeho technické vědomosti nijak nezadají s vědomostmi obecnými, které by měly patřit k základnímu minimu člověka, žijícího v současné společnosti. Podotýkám ovšem, že v civilizované zemi, a nikoli v téhle, kde blbismus dosáhl takových mezí, že se bude-li to takhle pokračovat dále, octneme se brzy na úrovni prvobytně pospolné společnosti. Jenom nevím, co budeme žrát, protože mamuti vymřeli, a naše zemědělství už pokleslo pod úroveň toho pravěkého.

Takže, soudruhu Ovčáčku, nedělejte laskavě z lidí blbce. Nikdo totiž není zvědavý ani na Vaše, ani na Moravcovy exhibice.

Dostane-li se k moci činorodý blb, je to katastrofa, která nemá obdoby.

Především si uvědomte, že my jsme ještě neklesli tak hluboko, jak si myslíte. Moudří lidé naslouchají jen tomu, kdo jim může něco užitečného říci, nebo je inspirovat k přemýšlení o věcech, které mají smysl, a které je mohou posunout dále v jejich vnitřním vývoji.
.
Jedině tak se lidská společnost může vyvíjet a měnit k lepšímu. 

Člověk, kterého lidé skutečně respektují, musí mít svou kvalitu a přirozenou autoritu. Jen takovým jsou ochotni naslouchat, a řídit se jejich radami. 

Ale na "moudrosti", které nám povíte Vy, anebo Váš hradní šéf, opravdu nikdo z nás zvědavý není. Jsou to prostě jen produkce zoufalců, snažících se o nemožné – totiž získat si u občanů úctu. A toho určitě nedosáhne ten, kdo občany rozděluje na dvě skupiny: Své příznivce a blbce.

Ješitnými a jedovatými prohlášeními, ani okázalým pohrdáním svými soupeři obliby mezi občany určitě nikdy nedosáhnete.

A snažit se o to, překonat sledovanost Václava Moravce, to je asi jako snažit se vyprodukovat větší kravské lejno, než Váš konkurent.

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře