Místo kmotrů se zavírají veřejné prostory

18. červen 2016 | 20.47 |
Aktuálně.cz – 17. června 2016
Poznámka: Pokud odkaz nefunguje, najděte si prosím článek na Aktuálně.cz.
.
.

Místo kmotrů se zavírají veřejné prostory

Pavel Havlíček
.
.
.
Martin Nejedlý v Čapím hnízdě
Prezidentův poradce Martin Nejedlý v Čapím hnízdě
.
.
Tak tohle už je opravdu moc!

Výsměch mocných naší země nám, občanům, už přesáhl veškeré meze.

Tento stát neřídí ty směšné figurky, které denně vídáme v trapných situacích, v nichž se prokazuje jejich naprostá neschopnost vykonávat úkoly, námi jim svěřené.

Někteří z nich připomínají žáky pomocné školy, či propadlíky, kteří se nikdy nenaučí číst, ani počítat.

Vidíme to třeba názorně na příkladu policejního prezidenta Tuhého, který není schopen zvládnout ani dvouminutovou "tiskovou konferenci", při níž si navíc zakáže jakékoli dotazy novinářů, a v krátké řeči, čtené z papírku,  má přesto v každé větě alespoň jednu gramatickou chybu. Tenhle člověk že má řídit naši "reorganizovanou policii"?

Ale oni vlastně ani nic umět nepotřebují. Oni se přece na všechno mohou klidně vykašlat, protože jejich práci za ně dělají lidé, jimž tihle poslušní šašci udělají jen to, co jim dovolí či přikážou.

Moc jejich peněz je totiž taková, že politici jsou na nich naprosto závislí.

Oni si mohou klidně u soudu prohlásit, stejně jako kmotr Rittig u soudu s Nečasovou, že "zoufalí lidé dělají zoufalé věci".

Oni se mohou, stejně jako kmotr Janoušek, dostat i z kriminálu kvůli "zdravotním problémům", aniž by skýtali záruku, že se tam ještě někdy vůbec vrátí.

Oni si mohou dovolit veřejně pohrdat zákony této země, které pro ně neplatí a nikdy platit nebudou.

Takového kmotra vůbec nezajímá, že své obrovské peníze získal z miliardových podvodů, které mohl uskutečnit pouze díky neschopnosti či přímo osobní spoluúčasti politiků.

Takového kmotra vůbec nezajímá, že je už tři roky odsouzen k uhrazení desítek miliónů korun, ale on se k tomu nijak nemá, naopak stále pracuje jako vážený prezidentův poradce.

Namísto toho, aby takový kmotr byl už dávno zavřený, on je ještě veselý, a klidně si dovolí zavřít veřejné prostory Pražského hradu kvůli oslavě svých narozenin, navíc s plnou podporou samotného pana prezidenta.

Jak jinak lze hodnotit toto drzé počínání našich politiků, než jako naprosté pohrdání občany této země, kterým tím dávají jasně najevo, že oni jsou tím posledním, o co se budou starat.

Jak dlouhou je ještě necháme sedět v jejich hnízdech?

Jak dlouho ještě budeme přihlížet jejich nebetyčné drzosti, s níž ze sebe dělají bohy a z nás, voličů,  voly?

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře