Šlachta rezignoval, bude to Tuhý

11. červen 2016 | 09.00 |

Šlachta rezignoval, bude to Tuhý

Pavel Havlíček

robert šlachta

.

Když jsem včera psal o moci mafie, netušil jsem, stejně jako šéf ÚOOZ plukovník Robert Šlachta, jak rychle se zde věci dají do pohybu. A nemám z toho, stejně jako on, vůbec dobrý pocit.

V tomto státě je totiž pravidlem, že pokud chce člověk vykonávat čestně a poctivě svou práci, naráží na spoustu lidí, jimž to velmi vadí. Zvláště tehdy, pracuje-li takovýto poctivý člověk v rezortu policie, a zjišťuje tam skutečnosti, které mu nedají spát, a proto také hodlá věnovat všechny své síly na to, aby se s nimi vypořádal.

A právě takovým člověkem Robert Šlachta je. Bylo tudíž dávno jasné, že jednoho dne začne silně překážet různým podvodníkům a zločincům, na jejichž špinavé čachry během své práce narazil. A nebylo toho málo, s čím se musel během své kariéry, které obětoval celých 25 let, potýkat. Měl vždy v sobě velkou ctižádost svádět nerovný boj se zlem, a chtěl v něm také zvítězit.

To se však se zlou potázal.

Nebylo mu dopřáno, aby své poslání dotáhl k úspěšnému konci. Spoustě význačných politiků začal velmi silně vadit, a proto se rozhodli jej zlikvidovat a uvolnit si tak ruce k dokončení svých nekalých rejdů.

Zde totiž už od jistých dob není prostor pro takovéto Šlachty. Dostala se zde totiž k moci nová šlechta, která ví, že v této zemi je daleko výhodnější živit se podvody a zločiny.

Poctivá práce je něco, co je mezi jejími příslušníky pojem zcela neznámý a nežádoucí. Oni přece tento pojem ani neznají, a práce jim vždy byla jen posledním zoufalým prostředkem k tomu, jak se uživit. Tato jejich strategie jim také přinesla velké zisky, a některé z nich dokonce vynesla až na vrcholné pozice ve státě. A tam zcela bez práce mohou vydělat tolik peněz, že se jim o tom v životě nesnilo, protože v normální zemi by při svých schopnostech mohli akorát tak pást ovce na salaši.

Nyní tedy dochází k tzv. "reorganizaci policie", jejímž cílem je podle mne ji naprosto zneschopnit, vyřadit z činnosti jakékoli kontrolní mechanismy, ukončit šetření rozpracovaných choulostivých kauz, ohrožujících jisté lidi ve vrcholných pozicích, a tak odstranit jakékoli překážky i osoby, které jim vadily. Namísto řádného vyšetření zločinů bude nastolen Tuhý normalizační režim.

Teď budou konečně moci ti, kdo mají černé svědomí, a jimž Robert Šlachta tolik vadil, klidně spát.

A o to jim přece především jde – všechno ostatní je jim naprosto ukradené.

Pokud budou v tomto státě u moci lidé, jimž pojmy, jako poctivost, čest, pracovitost a ušlechtilost jsou naprosto cizí, není žádná šance, abychom se dopracovali ke skutečné demokracii – tedy k systému, který dává možnost řádného života jen čestným slušným lidem, a ne sprostým lumpům, jací nám vládnou dnes.

.

www.lidovky.cz/sef-uooz-slachta-jeho-namestek-a-nekolik-vedoucich-odboru-podalo-zadost-o-odchod-do-civilu-gvy-/zpravy-domov.aspx

stream5.idnes.cz/vod/1606/10/VF160610_111416_flv_middle.mp4

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře