Pavoučí síť mafie

9. červen 2016 | 09.29 |

Pavoučí síť mafie

Pavel Havlíček

Mohlo by se nám zdát podivné, že ačkoli v naší zemi docházelo a stále ještě dochází k obrovským korupčním skandálům a tunelování miliard, přesto se nikdy nezjistí skutečný viník, a vyšetřování se takřka stoprocentně vytratí do ztracena.

Nikdy nikdo nezjistí hlavní zosnovatele těchto obrovských zločinů, jimiž si určitá skupina lidí zajistila na staletí blahobyt pro sebe a své potomky na úkor nás, poctivých občanů. V síti většinou uváznou jen malé a střední ryby, ale o skutečné hlavě mafie se nikdy nic nedozvíme.

Stále ještě je tady pár schopných vyšetřovatelů, poctivě se snažících o to, aby praví viníci těchto kauz byli zjištěni, usvědčeni, byl jim zabaven veškerý majetek i finanční hotovost, a oni sami byli potrestáni desítkami let vězení. Dosud se jim to však nepodařilo, a jak se zdá, ani nepodaří.

Nejsme padlí na hlavu, abychom nevěděli, proč tomu tak je. Příčina je totiž jasná - do každé z těchto kauz je zapleten některý známý politik této země, navázaný na kmotry, a toto spojení prorůstá všemi složkami státní moci a správy. Tato pavoučí síť je nedotknutelná a posvátná jako slovo Boží a jména šéfů mafie jsou neposkvrnitelná jako samo početí Panny Marie. Jejich odhalení by způsobilo děsivý šok všem občanům této země. Běda tomu, kdo by se odvážil kohokoli z novodobých tabuizovaných svatých označit a znesvětit. V tomto případě jde všechna morálka stranou, protože mocným tohoto světa je prostě dovoleno cokoliv!

Ten, kdo by toto pravidlo porušil, riskuje život nejen svůj, ale i své rodiny. O tom se už přesvědčilo těch pár statečných, jimž bylo jejich povolání hlídacího psa demokracie nade vše, a tomu byli ochotni obětovat všechno. Ale ona jim za to skutečně hrozila smrt, jak by mnozí, kdo ji přežili, mohli vyprávět!

Ti, kdo na to doplatili životem, už nám bohužel nic neřeknou.

Proto většina vyšetřovatelů i investigativních novinářů, snažících se zde zjednat nápravu, svůj boj vzdala, a stala se pouhými otroky zdejších mocných, kteří jim za jejich mlčení vyplatí alespoň tu žebráckou mzdu. Říkají si, že je přece jen lepší být živým křivákem, než mrtvým bojovníkem za pravdu a spravedlnost.

Tím víc si vážím těch, kdo přesto vytrvají.

Protože – i když se celá pravda možná nikdy nezjistí, vždycky stojí za to se o to alespoň pokoušet.

                                                                                                                                                                                               

Mafie 1

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (1x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře