Ach, ta láska moskevská...

8. červen 2016 | 07.08 |

Novinky.cz - 7. června 2016

www.novinky.cz/zahranicni/evropa/405825-uznejme-sovetske-okupanty-cssr-za-valecne-veterany-navrhli-rusti-komuniste.html

Ach, ta láska moskevská...


Pavel Havlíček

.

21.8.1968-4


Zprávy, které v poslední době přicházejí z Ruska, jsou velmi varující. Svědčí o tom, že poměry se zde kvapem vrací do dob Brežněva, kdy Magučij Sovětskij Sojuz vládl světu, a snažil se všem lidem nahánět hrůzu svou velmocenskou militantní politikou.

Michail Gorbačov, jeho nástupce, je dnes považován málem za válečného zločince, protože dopustil, aby se od tohoto statutu Rusko vzdálilo, a přiblížilo se alespoň částečně světovým demokraciím.

Je vidět, že tento stav současnému ruskému prezidentu Vladimíru Putinovi absolutně nevyhovuje, a proto se snaží o obnovu starých časů a návrat bolševické moci - ke stavu, jaký vládl v roce 1968, kdy vojska Varšavské smlouvy vtrhla do naší republiky, aby zde zlikvidovala jakési "kontrarevoluční spiknutí".

Ačkoliv Putin sám srpnovou invazi kdysi odsoudil, a omluvil se za ni, nyní, jak se zdá, svůj názor naprosto mění.

Teď se dokonce objevil jakýsi Jurij Sinělščikov, který se jako voják této okupace osobně zúčastnil, a přesto dále veřejně hlásá onu dávnou spikleneckou teorii o tom, že vojska NATO tehdy ohrožovala naši svobodu, a že tudíž spojenecká invaze byla zcela legální!

Vloni odvysílala ruská státní televize dokumentární film Varšavská smlouva – odtajněné stránky, kde se interpretace událostí roku 1968 nesla zcela v sovětském duchu.

Film tehdy vyvolal v Česku pobouření, proti falšování historie vystoupil i český prezident Miloš Zeman.

Byla to však jen pouhá prázdná slova, nikoli skutky, jak je u něj ostatně denním zvykem. Namísto toho měl už tehdy okamžitě poslat Putinovi ostrou nótu, v níž protestuje proti této skandální interpretaci a překrucování světových dějin.

A co učiní tento náš hrdina dnes, kdy se tato situace znovu opakuje, a jakýsi "sovětskij geroj", dnes dokonce se svými spolubojovníky navržený za odměnu na udělení statutu "válečného veterána", opět pronáší tyto neuvěřitelné lži?

Pochopitelně nic, protože oni jsou přece s tovaryšem Putinem velcí kamarádi, které spojuje nejenom láska ke komunismu, ale také Zemanova obliba ruské vodky.

Připomíná mi to onu anekdotu o vlaku, který uvízl kdesi v sibiřské tajze, a po několika hodinách se jeden cestující odvážil zeptat:
"Što slučílos?"
Na to se mu dostalo odpovědi: "Izměňájem parovóz!".
Když se pak se opět několik hodin nedělo nic, cestující se zeptal mašinísta znovu:
"Pačemů my něchodím?"
A mašiníst odpoví:
"Izměňájem parovóz. Za vódku!".

Někdo by měl tomu opilci mašinístovi říct, že už jsme o nějakých 50 let dál, a že už nejsme členy Varšavské smlouvy, nýbrž NATO. Nemůže tudíž jen tak mír nix dír nix izměníť parovóz za vodku, ani jej bez vědomí a proti vůli cestujících přepřahat z jednoho konce vlaku na druhý. Vozit pasažéry, kam se mašinístovi zlíbí, je totiž možné opravdu jen v Rusku.

A taky by měl vědět, že v ruštině znamená "izměna" nejen "změna", ale také "zrada".

My na rozdíl od mašinísta Zemana rozhodně nehodláme vyměnit za vodku naši lásku k vlasti, ke svobodě a demokracii.

Nechceme za prezidenta chameleona, který svá stanoviska mění jako košile, který nehájí nejvyšší zájmy naší země, ale klidně je nahradí trapným podlézáním a vyjednáváním s představitelem jednoho z nejhorších světových totalitních režimů.

Zeman-Putin 1

Bolšíje druzjá - mašiníst Zeman i rukovodítěl pójezda Putin

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Ach, ta láska moskevská... +f+ 08. 06. 2016 - 15:59