My jsme mládež nová, mládež Putinova

4. červen 2016 | 14.51 |

My jsme mládež nová, mládež Putinova

Putinova mládežnická garda. Podívejte se na malé ruské ‚vojáky‘

Echo24 - 4. června 2016
.
Putinova garda 1
 .

MLADÁ ARMÁDA ZALOŽENA

V Rusku vzniká Dobrovolné sdružení na podporu armády, letectva a námořnictva určené pro mladé lidi ve věku 14 až 18 let. Jeho založení inicioval ministr obrany s plnou podporou prezidenta Vladimira Putina. Dívky a chlapci se v Mladé armádě, jak je sdružení přezdíváno, budou učit střílet, skákat padákem, dále budou vzděláváni v první pomoci, historii a vojenské taktice. Kritici ale vidí v Mladé armádě paralelu s Hitlerjugend a obávají se nárůstu militarizace Ruské federace, píše britský Independent.

Ruské ministerstvo obrany zveřejnilo na svém webu fotografie z prvního setkání Dobrovolného sdružení na podporu armády, letectva a námořnictva, které proběhlo ve městě Jaroslavl. Účastnilo se ho 104 dívek a chlapců ve věku od 14 do 18 let v jednotných uniformách. V budoucnu se ale počítá, že budou rekrutovány i desetileté děti. Od září pak ministerstvo obrany zahájí nábor kadetů z celé země. Jejich docházka na cvičení prý nebude povinná.

První ze členů Mladé armády složili v Jaroslavli přísahu, kterou stvrdili podpisem. "Slibuji, že budu usilovat o vítězství ve studiu i ve sportu, že budu žít zdravým životním stylem, budu se připravovat na službu a práci v zájmu mé vlasti, že budu opatrovat památku hrdinů, kteří bojovali za svobodu a nezávislost naší země, že budu patriotem a důstojným občanem Ruska," odříkal každý z nich.

Generál Alexander Kolmakov obavy o nárůst militarizace Ruska odmítl a uvedl, že se vznikem Mladé armády oživuje tradice vlasteneckých mládežnických organizací. Cílem armády má být "pozvednout generaci dětí připravených vybudovat světlou budoucnost pro sebe i svou vlast".

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře