Proč jsem se nestal uhelným Bakalářem

25. květen 2016 | 13.19 |

 Echo 24 - 23. května 2016

echo24.cz/a/wsev7/proc-se-stat-nebrani-proti-tunelari-zdenku-bakalovi

Proč jsem se nestal uhelným Bakalářem


Pavel HavlíčekVždycky, když vidím ten odporný Bakalův ksicht, smějící se nám drze do očí po tom, co spolu se svými komplici vytuneloval celé OKD a připravil tím tento stát o desítky miliard korun a horníky o práci a byty, otevírá se mi kudla v kapse.

Dnes jsem se dočetl, že poté, co si na vládě předák hornických odborů Středula dovolil zeptat se, zda budou činěny nějaké kroky na vymáhání jím ukradených miliard, nastalo pouze trapné ticho. To znamená, že nejspíše, jako u všech předchozích tunelářských kauz, se to vůbec řešit nebude, a škodu zaplatí opět stát ze svých, ergo kladívko z našich peněz.

V tomto případě mi vyvstává na mysli scéna z Cimrmanova "Vizionáře", kde uhlobaron Ptáček naivně tvrdí, že důl, to je přece díra do země, a tu vám nikdo přece ukradnout nemůže. Jak hluboce se pan uhlobaron mýlil! Jenže tenkrát narážel na komunisty, a dnes to tu máme znovu, jenže tentokrát nekradou komunisti, ale novodobí uhlobaroni!

Nevím, zda je vám to známo, ale OKD není jedinou věcí, kterou Bakala v Česku vytuneloval. Spolu se svou manželkou, bývalou Miss ČR Michaelou Maláčovou, ukradli producentovi Miloši Zapletalovi celou tuhle soutěž. A dnes si vesele užívají nakradených miliard někde ve Švýcarech.


Sám Zapletal se ale s pohnutou historií Miss zřejmě dosud nesmířil a cití křivdu z doby, kdy se Michaela Bakala o soutěž poprvé zajímala. "Udělala na nás podraz.
Dostala se k informacím, které zneužila. Bylo to v době, kdy jsem chtěl Miss prodat a oni toho využili, předstírali, že mají o soutěž zájem, dostali se k citlivým informacím a pak nás podvedli... Prostě se dostali do smluv s Miss World a Universe, které jsme jim museli ukázat. Oni si je ofotili a s jednou z nich se domluvili. Ukradli mi moje know-how a kontakty. Bylo a stále to pro mě je velké zklamání."

Vychcánek Bakala je jedním z mála zločinců, kterým bylo u nás dovoleno úplně všechno, protože oni byli prostě ti vyvolení. A já se ptám: Kdopak jim to asi umožnil? Kdo vybíral ty, kdo zapříčinili vytunelování veškerého státního majetku?

A za čí peníze takový Bakala asi studoval? Nebyly to náhodou peníze státní, které by mu měl svou prací vrátit, a nikoli ukrást? A kdepak je ta škola, která takovéto kriminálníky produkuje?

Vím o dřívější vokovické Sorbonně, která vychovávala doktory věd politických, a nyní i o plzeňské právnické fakultě, vychovávající doktory práv, kde je možno získat jakýkoli titul takřka ihned a dokonce i bez studia.

Ale kde je možné vystudovat na uhelného Bakaláře, neboli miliardáře - tuneláře, to jsem se dosud nedozvěděl, a obávám se, že už ani nedozvím.

Karel Čapek kdysi napsal svou "Válku s Mloky". Bakala tou svou drzou, do široka vytlemenou hubou mloka skutečně připomíná.

Myslím si, že je nejvyšší čas tuhle válku zahájit.

Bakala 1


 

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 0.00 (0x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře