Výborně, Kláro!

19. květen 2016 | 11.56 |

 Zprávy z médií - 18. května 2016

www.novinky.cz/domaci/403846-na-seminari-o-islamu-samkova-vyhnala-svym-projevem-muslimy-ze-salu.html

domaci.eurozpravy.cz/politika/155723-mezinarodni-ostuda-samkova-vystoupila-ve-snemovne-a-nastvala-muslimy-ti-odesli/

echo24.cz/a/ipgMs/advokatka-samkova-urazila-islam-turecky-velvyslanec-opustil-sal

Výborně, Kláro!

Pavel Havlíček

.

.

Klára Samková 2

 .
.

Naše prolhaná vláda se bojí říkat občanům pravdu.

Raději bude chodit kolem horké kaše a tvářit se, že se nic zvláštního neděje, že má všechno pevně pod kontrolou a dělá vše pro to, aby se zdálo, že je nejlepší vládou, jakou jsme kdy měli, a že pracuje pouze pro blaho občanů. Tudíž k nějakým stížnostem na její politiku není sebemenšího důvodu.

Jenže všechno se neustále hlídat nedá. Nelze donekonečna spoléhat na to, že potlačováním základních lidských práv a svobod a tvrdým cenzurováním veškerých médií, ovládaných státem, eventuelně jejich soukromými majiteli, docílíme totální neinformovanosti všech obyvatel a zamezíme tak projevům nespokojenosti s vládní politikou.

Jednou se musí stát, že pravda vyjde na povrch, a pak její dopad bude mít stejné účinky, jako rozbuška, která může odstartovat masové projevy odporu veřejnosti vůči totalitním praktikám, kterých dnes vláda opět markantně začíná používat. Násilné jednání policejních složek, které, stejně jako za komunistického režimu, opět postupují proti vlastním občanům, tomu zcela jasně nasvědčuje.

Na semináři s názvem "Máme se bát islámu?", pořádaném dne 18. května 2016 v prostorách Senátu, kterého se zúčastnilo poměrně dost našich čelných politiků, ale i cizích diplomatů, právě včera jedna taková imaginární bomba vybuchla.

Byl to projev advokátky JUDr. Kláry Samkové, která se na tomto mezinárodním fóru odvážila říci pravdu - a to mělo okamžitý následek v tom, že sál na protest okamžitě opustili někteří z přítomných diplomatů, typických představitelů muslimských režimů.

A dobře jim tak. Protože lidí, kteří se k něčemu podobnému odhodlají, je u nás zatraceně málo, a proto každého z nich je zde velmi nutně potřeba.

Samková na úvod svého proslovu odpověděla na otázku vetknutou v názvu semináře: "Máme se bát islámu?" Podle Samkové se islámu bát nesmíme, máme s ním bojovat."S islámem máme naložit stejně jako se všemi totalitními režimy. Bojovat, zvítězit, jednou provždy zamezit jeho šíření. Samotnou ideologii označit za zločinnou a odporující lidské přirozenosti, důstojnosti a svobodě," řekla Samková.

"Islám je stejný jako nacismus, fašismus a komunismus. Je státní zločinnou a zločineckou ideologií," pokračovala.

"Jste na cestě vrahů, nezbude po vás nic, název vašeho náboženství bude vyslovován s odporem. Oficiálně má muslim podle českého zákona jednu manželku, v mešitě má však další, které nemají žádné právo a postavení," nenechala se zastavit a pokračovala Samková ve svém vyjádření.

V té chvíli se zvedlo několik zástupců ambasád muslimských zemí a jako na povel opustilo místnost. Moderátor diskuse Martin Švehla Samkovou přerušil se slovy, že její výroky jsou za hranicí. Zadní řady návštěvníků, které obsadili odpůrci islámu, se ale začaly bouřit. "V momentě, kdy řeknu názor na islám, tak to není možné," bránila se Samková. "Tohle není názor, ale propaganda," kontroval Švehla. Po krátké výměně názorů mohla advokátka pokračovat.

"O tom, jak jsou muslimové ochotni naslouchat jiným názorům, jsme se právě přesvědčili," řekla Samková v reakci na odchod konzulů.

Svůj názor Samková zopakovala i po skončení semináře. "Je to ideologie totalitní, protilidská, proticivilizační, protievoluční, stejného charakteru, jako je nacismus, fašismus a komunismus," zopakovala Samková, podle které islám jako totalitní ideologie zneužívá právní ochrany euroamerického právního systému, který je založený mimo jiné na svobodě vyznání. To, že někteří velvyslanci opustili během jejího projevu sál, vnímá jako neunesení kritiky. "Můj projev byl určen právě jim a vyzývala jsem je, abychom přemýšleli o tom, jakým způsobem máme spolu žít. Oni nebyli ochotní zůstat v sále ani do té doby, než jsem se k tomuto propracovala. Jestliže někdo není ochoten poslouchat kritiku na svou vlastní ideologii, kterou zastává, tak já si myslím, že s tím máme všichni, kdo jsme žili za komunismu, dobré zkušenosti," uvedla Samková.

Klára Samková je pověstná svým přímým a nehroženým jednáním, a to ji šlechtí.

Naproti tomu – ačkoli jsme třeba už několikrát byli svědky hrubého porušení zásad slušného a etického chování ze strany našeho prezidenta, nikdo proti tomu v našich médiích nijak výrazně nevystoupil. Podobně i v případech četných korupčních kauz zde vždy byl zájem všechny je ututlat. Není zde absolutně žádná vůle trestat ani tak obrovské tunelářské kauzy, jako byl případ Mostecké uhelné, který za nás musely řešit soudy ve Švýcarsku. Pokud se nějaký vysoce postavený papaláš či jeho spřízněnec něčeho protizákonného dopustí, je na věc vyhlášeno embargo, a také naše média tomu většinou nevěnují patřičnou pozornost. Takže se o všem raději u nás doma mlčí, a zahraniční média se pak diví, jak je něco takového na tak vysoké úrovni vůbec možné. Ale vrhá to zároveň i stín na nás, občany tohoto státu, protože si všichni v cizině řeknou – "jaký pán, takový krám".

A najednou si Klára Samková dovolí říci to, co si většina lidí u nás myslí, a naše sdělovací prostředky se mohou zbláznit, co si to dovoluje!

Všechna čest lidem, jako je ona – a doufejme, že jich tu bude čím dál, tím víc!

Jedině tak se dočkáme toho, že pravda bude opět vítězit – tak, jak si to kdysi přál náš milovaný prezident Tomáš Garrique Masaryk.
 

 .

+++

 .

Plné znění projevu JUDr. Kláry Samkové zde:

.

pravyprostor.cz/islam-je-stejne-zrudna-ideologie-jako-komunismus-a-fasismus-ktera-ale-navic-zneuziva-svobodu-nabozenskeho-vyznani/

 .

.

Z konference Bloku proti islámu ve Zlíně 14.10.2015

.

youtu.be/ekg9bxxoQHc

Zpět na hlavní stranu blogu

Hodnocení

1 · 2 · 3 · 4 · 5
známka: 1 (3x)
známkování jako ve škole: 1 = nejlepší, 5 = nejhorší

Komentáře

RE: Výborně, Kláro! +f+ 19. 05. 2016 - 18:28